Zdroj:oezoguz.de

Pořádnou ostudu u muslimů si utrhlo německé ministerstvo vnitra a zároveň pěkně rozzuřilo muslimy v Německu. Ve snaze oslabit vliv radikálních muslimů v muslimské komunitě rozjeli pracovníci bezpečnostních sil kampaň, která nepřímo říká, že každý muslim je potencionální hrozbou německé společnosti.

Německé úřady se výlepem letáku informujícím o radikalizováni muslimské mládeže snaží rozšířit mezi muslimy v Německu povědomí o existenci centra, jenž má pomáhat rodinám muslimských radikálu vypořádat se s jejich radikalismem. Paradoxně jsou radikálové prezentováni přesně v duchu ortodoxního islámu. Tj. zbožní, separující se od nemuslimů a považujíce islám nejen za víru, ale i politickou ideologii nadřazenou demokracii a svobodě. Problémem je, že dle popisu německých úřady by byl za radikála považován samotný zakladatel islámu Mohamed a ti co se jej snaží doslovně následovat.

Časopis Týden o německé akci proti radikálním muslimům uvádí, že:

„Pomocí nich se má propagovat nedávno vzniklé „Poradní místo pro radikalismus“. Zřídil ho Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky a je součástí “Iniciativy partnerství a bezpečnosti” založené zčásti ministerstvem vnitra a zčásti muslimskými sdruženími.“

Letáky s poselstvím mají být umístěny v lokalitách muslimských čtvrtí v Berlíně, Bonnu a Hamburku. Kampaň se již setkala s negativní reakcí u některých členů sociální demokracie. Například Aydan Özoguzová, pověřenkyně pro integraci německé sociální demokracie ji označila za kampaň sířicí předsudky proti islámu.

Tato politička se již několikrát stala centrem pozornosti německých mediích, protože její některé aktivity směřují nepřímo k podpoře obhajoby radikálních muslimů a její bratři se například proslavili projevy na obhajobu radikálního islámu.

Proti této akci se veřejně ohradil i Serkan Tören ze strany německých liberálu, který ji označil za špatnou a spojující islám s radikalismem a terorismem. Obdobně jako Özoguzová i Tören pochází z prostředí tureckých muslimských přistěhovalců.

Některá media obhajující přistěhovalce v Německu a islám již reagovala na kampaň německých úřadu karikaturováním celé letákové kampaně o radikalizováni němců proti islámu a některých politiků, například Hans-Petera Friedricha z Křesťanských demokratů.

Autor: Lukáš Lhoťan

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Židovská obec v Praze

Další článek

Jablko poznání