Zdroj: Shekel

Vážení členové obce,

Po osmi letech není možné psát k Novému roku, a přitom v duchu nerekapitulovat. Mám za sebou dlouholetou službu pražské židovské obci, během níž jsem se snažil přispět k její lepší činnosti, vytvořit přívětivé prostředí pro členy obce, fungující úřad, přátelskou instituci s dobrou reputací na veřejnosti, obec s otevřenými dveřmi pro členy i příznivce, komunitu, která pro potřebné zajišťuje kvalitní náboženskou, sociální, kulturní i vzdělávací činnost, dobře pečuje o své památky, důstojně připomíná minulost a snaží se vytvořit podmínky pro budoucí rozvoj. Věřím, že se mnohé podařilo a že obec předám v dobré kondici, s kvalitním týmem zaměstnanců, funkčními interními dokumenty a pravidly, s dostatečnou finanční rezervou a respektem veřejnosti.

Za osm let jsem se mnoho naučil. Ve vedení i reprezentaci jsme strávili mnoho času diskusemi, řešením malých i větších problémů, hledáním kompromisů a společnou prací. Jsem přesvědčen, že se podařilo vytvořit tým, jehož zájmem je prospěch obce, jehož členové jsou nezávislí a svoje osobní ambice a prospěch nestaví na zdrojích obce.

Bez spolupráce s dobrovolníky, s členy vedení i reprezentace a bez kvalitních zaměstnanců, by se mnoho nepodařilo. Dovolte proto, abych především poděkoval všem, kteří se mnou spolupracovali, pomáhali mi a učili mne. Vážím si toho, že se našlo mnoho kvalitních zájemců, odborníků a členů se zkušenostmi, které jsou ochotni využít ve prospěch obce.

Děkuji všem za zájem o mou další činnost. Neodcházím. Rád bych byl dál na obci prospěšný, a proto budu kandidovat do reprezentace, a bude-li to vůle členů, budu i nadále pracovat ve volených orgánech obce. Také hodlám kandidovat do Rady FŽO, a pokud dostanu dostatečnou podporu, budu se ucházet o pozici předsedy Federace. Mohu nabídnout své zkušenosti, svou dobrou vůli dělat věci odpovědně a s nasazením, nehledat zdroje pro svou obživu nebo kariéru. Jsem si vědom, že jako předseda jsem mohl uspět jenom s kvalitním týmem, a proto se budu snažit v blížících se volbách uspět v součinnosti s kvalitním týmem kandidátů, osob vzdělaných, odpovědných a se zkušenostmi z různých oborů činnosti.

Při příležitosti Nového roku bych rád nahlas vyslovil alespoň jedno přání pro obec. Přál bych si, aby měla dostatečný počet členů, kteří budou ochotni dělat pro ni dobrovolnou práci nezištně, odpovědně a budou tuto svou činnost považovat za čest. Věřím, že i následující reprezentace, vedení a samotný předseda se budou těšit respektu společnosti a budou mít pochopení pro rozdílné potřeby i názorovou šíři členů obce.

Děkuji za krásných osm let a všem přeji mnoho úspěchů a spokojený rok 5773.

František Bányai

2 Komentářů

 1. 31.8.2012 – 13 Elul 5772 v 16:43 — Odpovědět

  be*H

  Moudrost je z vidění….

  0
  0
 2. ELF
  31.8.2012 – 13 Elul 5772 v 21:20 — Odpovědět

  Souhlasím s tebou, Achabe. Al a elf

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

„On není láska.“ Opravdu?

Další článek

Německé ministerstvo vnitra: „ Každý muslim je potencionální terorista“