Zdroj: huji.ac.il

Druhá nejstarší izraelská univerzita bude po internetu bezplatně nabízet kurzy a přednášky milionům lidí z celého světa.Hebrejská univerzita v Jeruzalémě se stala první izraelskou univerzitou spolupracující s organizací Coursera, která prostřednictvím e-learningu nabízí komukoli s připojením na internet možnost navštěvovat kurzy předních světových univerzit.

V současnosti s organizací Coursera spolupracuje 33 univerzit z celého světa, mezi něž patří takové prestižní univerzity, jako California Institute of Technology, Johns Hopkins University, Princeton University či Stanford University. Zaměření zhruba 200 existujících kurzů je velmi pestré, od medicíny a ekonomie, přes IT, přírodní vědy a statistiku, až po společenské vědy a inženýrství. Délka jejich trvání je různá, od jednoho měsíce po čtvrt roku a prozatím probíhají všechny v angličtině. E-learning však nesestává pouze ze sledování přednášek předních světových odborníků, ale zahrnuje i samostudium a testování nabytých vědomostí prostřednictvím testů či zkoušek. Studenti taktéž mohou vzájemně diskutovat.

Hebrejská univerzita prozatím připravuje tři kurzy, a to „Úvod do tkáňového inženýrství“, „Moderní evropský mysticismus a psychologické myšlenky“ a „Synapse, neurony a mozek“. Do budoucna je v plánu počet kurzů rozšířit.

Celý e-learning je bezplatný a jediné, co je třeba udělat, je zaregistrovat se na www.coursera.org. V rámci některých kurzů můžete po jejich úspěšném absolvování získat certifikát. Je rovněž možné si absolvování kurzu zapsat do svého CV.

Autor: Ladislav Faigl

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Auta na vodík, už je to tady!

Další článek

Diskuze o českých muslimech v Českých Budějovicích