Zdroj: zionstrumpet.com

Egyptská armáda sesadila islamistického prezidenta Mursiho, který byl zvolen v prvních demokratických volbách. Teď není podstatné, jestli jde o puč vedený na pokyn Saúdské Arábie či o vnitřní boj mezi frakcemi v egyptské společnosti, ale jde o bezpečí celého světa a právě v tom směru je „demokracie“ v Egyptě největší hrozbou.

Egyptská společnost v posledních desetiletích populačně expandovala a to bez jakéhokoliv hospodářského podkladu. Přesněji řečeno zdrojem expanze se stala politika islámských duchovních, kteří vyzývali své ovečky k tomu, aby měli co nejvíce dětí neboť tak to požaduje Alláha a prorok Mohammed. Zároveň jim říkali, že nemají mít strach, že o jejich obživu se postará Alláh.

Aby si čtenář názorně dokázal představit masu nových obyvatel Egypta, tak v roce 2000 měl Egypt zhruba 63 milionu obyvatel. Díky porodnosti jih má dnes zhruba 83 až 84 milionu. Tedy za deset roků přibylo stejné množství obyvatel, jako jsou dvě České republiky! Přitom přírodní zdroje zůstaly stejné, ne-li se zmenšily.

Nedávno jsem slyšel v jednom diskusním pořadu na téma Egypta, že jeho vlastní zdroje mu umožňuji uživit maximálně kolem 20 milionu obyvatel. Přitom značná část egyptské populace je extrémně chudá a závislá přímo či nepřímo na zahraniční pomoci. Za kterou ovšem Egypt nemá prakticky co nabídnout a porodnost dále roste …

Logicky vzato, je to situace v niž se díky demokracii může dříve či později k moci dostat někdo s podobně mesiánským programem jako měl Adolf Hitler. Podmínky jenž se v Egyptě vytvořili nahrávají buďto totálnímu kolapsu společnosti a občanské válce, tak jak to vidíme třeba v Somálsku a dalších lokalitách Afriky. Nebo vzniku režimu, který bude muset expandovat mimo své území a snažit se získat násilím životní prostor pro svou populaci.

Další varianty, jako že zbytek světa bude bezplatně živit množící se Egypt a podobně jsou nereálné. Jediným řešením ještě je diktatura, nejspíše armády, která nastolí totalitní režim a začne radikálně omezovat porodnost. Jenže současná politická elita Západu, pod vedením islamofilů, právě tuto možnost sabotuje a snaží se ve jménu demokracie a lidských práv umožnit nástup nového Adolfa Hitlera. Jejich snaha nastolit v Egyptě okamžitě demokracii, tak paradoxně povede k tomu, čehož se oni nejvíce bojí – k válce mezi muslimy a muslimy či v horším případě k válce s Evropou.

Autor: Lukáš Lhoťan

Vývoj egyptské populace, podrobnosti zde.

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Egypt

14 Komentářů

 1. moslim
  7.7.2013 – 29 Tammuz 5773 v 16:00 — Odpovědět

  Islám jednoznačně trvá na požadavku, aby si všichni představitelé islámského státu, počínaje nejvyšším představitelem a konče obyčejným občanem, byli před zákonem rovni. Nikdo z nich nestojí mimo zákon a nikdo nemůže vyžadovat imunitu. I ten nejobyčejnější islámsky občan má právo uplatňovat právní nárok nebo podat soudní žalobu na nejvyššího představitelé země.

  0
  0
 2. moslim
  7.7.2013 – 29 Tammuz 5773 v 16:07 — Odpovědět

  A ještě k uvedené fotce:

  „Jednání s nacisty. V letech 1940 a 1941 se Avraham Stern ( zakladatel Lechi, t.j. Bojovníci za svobodu Izraele) prostřednictvím svého vyslance Naftali Ljubenčika pokoušel jednat s nacistickým Německem o společném boji proti Británii prostřednictvím nacistického úředníka Wernera Otto von Hentiga. Návrhy Lechi byly ovšem německou stranou ignorovány (Lechi pravděpodobně netušili, že tou dobou již docházelo k intenzivní spolupráci mezi nacistickým Německem a velkým muftím Hadž Amínem al-Husejním).

  Nabídka na spolupráci byla přeposlána přes Istanbul německému velvyslanectví v Ankaře a odtud 21. ledna 1941 do Berlína. Berlín na tuto nabídku nikdy neodpověděl. Z hlediska pozdějšího vývoje situace se jedná o jednu z nejabsurdnějších situací druhé světové války.
  (…)Izrael vyhlásil 14. února 1949 amnestii vztahující se na všechny členy Lechi. V roce 1980 byla skupina poctěna zavedením stuhy Lechi, vojenského vyznamenání udíleného „za vojenskou službu před založením Státu Izrael.Jedním z vůdců Lechi byl pozdější izraelský premiér Jicchak Šamir.“
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Lechi

  0
  0
 3. Ladislav
  7.7.2013 – 29 Tammuz 5773 v 19:00 — Odpovědět

  Ahojte,
  Egypťanů je mi líto. Třikrát jsem tam pracoval, jak s muslimy tak s křesťany. Chovali se ke mně slušně, držím jim palce. Rád na ně vzpomínám.

  0
  0
 4. Leo Havelka
  7.7.2013 – 29 Tammuz 5773 v 19:37 — Odpovědět

  Prosím o uváženie či je vhodné na “Židovskom” portáli zverejňovať takéto články. Článok má dehonestujúci podtext. Spochybňuje islamsky systém usporiadania spoločnosti. Na druhej strane aj EU má problém nájsť svoj MODUS VIVENDI . A situácia v EU začína byť podobná postupne situácii pred príchodom Nemeckého spasiteľa. Mimochodom obdivovaného mnohými impotentnými politikmi Západných demokracií v čase pred II. WW. Takže vnášanie negatívnych emócií je nemiestne. U primitívnych jedincov nemoslimov vytvára jednoduchú primitívnu nevraživosť. A u nevzdelaných moslimov napomáha utvrdiť sa v téze o Americko – Židovskom protimoslimskom spiknutí. Čiže upevňuje sa nevraživosť na oboch stranách.

  0
  0
 5. danny
  7.7.2013 – 29 Tammuz 5773 v 20:14 — Odpovědět

  Moslime,pisete o rovnosti pred zakonom kazdeho moslima.ono to nebude tak jednoduche.Pisete(46,hrozi valka..),ako pise Jan,biskup z Nikia,,A Amr sa kazdym dnom staval mocnejsim….ale nevzal nic s majetku kostolov,nedopustil sa ziadneho znesvatenia ci plienenia a ochranoval ich po vsetky dni.”Na margo Koran22,40.Ale ked Mohamed II.Fatih pri dobiti Byzancie,nechal povrazdit cely plny chram Hagia Sofia,tak sa ho nikdo neziadal potrestat-A porusil nieco viac ako zakon.(1452).Takze s predstavitelmi statu to bude asi narovnako po celom svete.Je rovny a rovnejsi obcan,poznali to uz rimania,,co je dovolene bohom,nieje dovolene volom.”Taka je realita,islam nevynimajuc.(nie je to o mne a ci o Vas).

  0
  0
 6. moslim
  8.7.2013 – 1 Av 5773 v 08:24 — Odpovědět

  Danny, mňa zaujalo to, čo napísal pán Havelka, – a nie to, čo píšete Vy. Vždy ignorujem to,čo píšete, aj keď by som mohol zareagovať, pretože keď je Váš úmysel zlý a nešľachetný, zlý bude aj Váš príjem na čokoľvek, čo napíšem.A prenasledovať niekoho za každým komentárom môže len človek ješitný, rovný autorovi tohoto dehostenujúceho článku.
  Ale poteším Vás – múdrejší ustúpi.S otázkami sa obráťte na odborníkov, napr.na pána Havelku. Pramene poznajú určite lepšie ako Vy.

  0
  0
 7. danny
  8.7.2013 – 1 Av 5773 v 10:07 — Odpovědět

  Moslime,na ukoncenie,ked reagujem na nedoslednost,tak to urcite nie je jesitnost.Len mam rad ucelenejsie nahlady.Nielen skrze jednu sosovku.Svet je roznorodejsi.Nesnazim sa len o intenzitu ale aj exenziu,cize taky roziahlejsi vypocet.(naznacene tou jednou sosovkou).Okrem ineho kazde slovo a ci myslienka je nositelom vyznamu a to nielen jedneho,tak sa ich snazim obsiahnut co najviac.pritom sa aj snazim nedostat pod nadvladu nejakeho pojmoveho aparatu.Takze v tom urcite nevidim zly umysel,starobylu neslachetnost(lebo sa snazim byt aj uslachtily,co je rozdiel),nedohenustujem autora ziadneho clanku(na rozdiel,Vy to robite),mudrejsi neustupuje,ale pokracuje v hladani(mozno).Otazky si myslim,patria kazdemu,kto hlada.S pozdravom.P.Havelka pise o PODTEXTE.Ale aj zaujimavo sa vyjadril(pricom sa ohradza pred dohenestaciou,ale to je sukromny nazor nevyjadrovany niecim sirsim,islamom,judaizmom..)o primitivnych jedincoch na jednej strane a o nevzdelanych na druhej strane(nevzdelany je mozne brat ako sposobnejsie vyjadrenie na primitivnejsieho jedinca).Nie je to spravne ale je to osobne vyjadrenie bez sirsieho kontextu,kdezto vy rovno uvadzate,ze islam je..a atd.A este u p.Havelku jednej strane podporuje nevrazivost a u druhej ju uspava.Takze sa isto v dialogu nikam neposunie.Lebo k obom treba pristupovat rovnako,lebo v Avot3,18Akiva riekol,,Zvlastna priazen bola preukazana cloveku,ze bol stvoreny k obrazu boziemu,a este vacsia laska mu bola preukazana tym,ze mu bolo oznamene,ze bol stvoreny k obrazu..”Vidite ,ze to nie je take jednoduche.smile.Moslime sami na sebe vidime,ze najvacsimi skodcami sme sami sebe,ako Balak(pri Bilamovi)si vlastne ani nevsimol(zo strachu),ze vlastne nikto nanho neutoci.

  0
  0
 8. J.Formánek
  8.7.2013 – 1 Av 5773 v 15:56 — Odpovědět

  Moslim je úplný magor: Ze Sýrie, Turecka, Somálska, Pákistánu i Egypta se asi line rajská hudba a všichni tam chceme dávno žít.

  Čím je ten islám hnusnější a fašističtější, tím větší prkotiny ti quasimodové vyzváněj do světa.

  0
  0
 9. Leo Havelka
  9.7.2013 – 2 Av 5773 v 18:12 — Odpovědět

  Milý Danny, budem rozmýšľať o tvojich pripomienkach. Ozaj ak by tento príspevok mal nejakým spôsobom vniesť nevraživosť prosím správcu nech ho kľudne vymaže. Ja nie som seba stredný. Len ma zaráža že k destabilizácii celého regiónu prispel aj (nielen) západ. Ktorý si to mohol odpustiť. A miesto aby sa nad tým niekto hlbšie zamyslel a hľadal z toho poučenie počítam že sa v tom bude pokračovať. Poučenie z chýb žiadne. Zabije sa to tvrdením že moslimi sú idioti.
  Neviem či si niekto uvedomuje dôsledky zhrnuté v konštatovaní autora článku : ” Nebo vzniku režimu, který bude muset expandovat mimo své území a snažit se získat násilím životní prostor pro svou populaci.”

  0
  0
 10. danny
  9.7.2013 – 2 Av 5773 v 19:15 — Odpovědět

  Priatelu Leo,destabilizacia ma rozne korene.Dovolim si maly vylet.SulejmanII.velkolepy sa pokusil dobyt v 1529 Wien,tym padom zviazal ruky Karolovi V.a ten sa ,,naplno”nemohol venovat reformacii.Europa sa rozdelila.Minulost ma dlouhe stiny,takze mala oplatka.smile.krasne sa da venovat konspiracii.smile.
  Prispevok je v poho.

  0
  0
 11. Leo Havelka
  9.7.2013 – 2 Av 5773 v 21:03 — Odpovědět

  Milý Danny,

  prosím nepíš o konšpirácii veď nálety NATO nad Lýbiou boli fakt a nie konšpirácia. Podpora rôznym stranám konfliktu v Sýrii je fakt a nie konšpirácia. Vojna v Iráku je fakt a nie konšpirácia.

  Že napätie ktoré sa dlhé roky hromadí jedného dňa vystrelí ako pružina zväčša keď oslabne diktátor je fakt bez ohľadu na postoj západu. Že spontánne konflikty vznikajú na miestach kde predtým nedošlo k prirodzenému vývoju vďaka zásahu západu desaťročia predtým je tiež fakt.

  Čiže zodpovednosť všetkých je parciálna a proporcionálna úmerne k ich možnostiam jej prevzatím niečo ovplyvniť.Čo samozrejme nikoho nezbavuje viny ak ju nechce niesť.

  Ja viem že diskusia by mala byť o Egypte, ale katastrofe sa tam nezabráni. A občianska vojna tam bude trvať dlhé roky. Sprievodným javom bude nárast terorizmu. Čiže celkom žiadna perspektíva.

  Povedz mi aké reálne poučenie si z toho niekto zoberie ? Podľa mňa žiadne. Alebo mi vieš povedať aké ? Povedz budem Ti vďačný ! Takže asi toľko.

  Neriešiť veci alebo ich riešiť s dlhodobou perspektívou zle je ako žiť na dlh, účet vždy príde.

  0
  0
 12. danny
  10.7.2013 – 3 Av 5773 v 06:19 — Odpovědět

  priatelu Leo,asi som nezvolil spravne slovo,konšpiracia.Ale chcel som vniest prvok odlahcenia na situaciu.Samozrejme,co spominas su fakty,ale znicoho vznikli.Preto tie stiny minulosti.Aj vytrhnutiu zuba predchadza urcity proces.Preto som zasiel az do starocnej hlbky.(este hlbsie napriklad ,,spor”Izaka a Izmaela,Zidov a Islamu).Ale podme blizsie,vieme,co zanechala v dusi obcan Blizkeho vychodu cinnost barona Oppenheima,so snahou sv.dzihadu?Na tomto priklade a vitazstve jeho protivnika Lawrenca?Dzihad(Opppenheima)bol porazeny librami Lawrenca.Nasledne rozdelenie,neberuce ohlad na narody(Kurdi)krajiny.Vraj staty vznikli nakreslenim ciar skolskym pravitkom.Nastava hladanie identity ako v Europe Za Karola V.Aj pripadny terorizmus musi byt financovany.Nabozenstvo moze zohravat len zasterku ziskania financii a inych materialnych vyhod.Aj Fajsal I.najprv spolupravoval s Oppenheimom,zvitazili libry imperia a snaha o tron.Ked nedostal Arabiu,tak bola dobra Syria,ked ho Francuzi vyhnali(ked ju dostali do spravy),bol dobry aj imprerialny Iraq.U Karola,radsej,,bordel”doma ,ako turek vo viedni.Ber to ako humorne zamyslenie,ktore moze mat zrnko pravdy.smile.

  0
  0
 13. moslim
  21.7.2013 – 14 Av 5773 v 23:00 — Odpovědět

  Ad.5 Danny, a čo povieš na takýto postoj:„ Kdybychom se podívali do historie, tak bychom viděli, že islám byl zneužitý mnoha organizacemi, stranami i státy, které usilovaly o prosazení svých zájmů, a to vše jménem islámu. Také dnes jsou v některých muslimských zemích uznané vlády, které jsou velmi daleko od islámu, a přesto říkají, že jsou islámské a že jim na osudu islámu záleží. Zneužít k jiným cílům se však dá každé náboženství a ideologie a také se to často děje.”? (Zdroj: http://www.islamweb.sk/stranky/kniznica/Cesta/sanka.htm

  0
  0
 14. danny
  22.7.2013 – 15 Av 5773 v 05:45 — Odpovědět

  presne tak,to nieje ani postoj,ale skor realita.kede
  dosadime namiesto ,,….,ze islam bol zneuzity…”hoc aku vieru,filozofiu tak je to platne.mam rad vyraz,,komulici”a to je trend komu-nisti a katoli-lici spolu.aspon u nas.smile a spozdravom.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Záchrana v rukou politiků, cesta ke katastrofě

Další článek

Egypt