Zdroj: Shekel

Bývalý prezident Argentiny Nestor Kirchner  zemřel dne 27. října 2010 na akutní srdeční příhodu v nemocnici Forneti de Calafate.

Nestor Kirchner, manžel současné argentinské prezidentky Cristiny Fernandez de Kirchner, vykonával úřad prezidenta země v letech 2003-2007, kdy byla zvolena jeho paní, Cristina Fernandéz, s níž byl ženat od roku 1975. V příštím roce Justicialistická strana opět počítala s kandidaturou Nestora Kirchnera na úřad prezidenta země.

V současnosti byl generálním tajemníkem regionálního sdružení UNASUR se sídlem v Montevideu (Uruguay). Necelé tři hodiny po úmrtí (zemřel v 15:00 SELČ) se s kondolencí připojili i židé, žijící v Argentině. Řada z nich je sdružena do “Delegación de Asociaciones Israelitas de la Argentina (DAIA). Představitelé asociací, Aldo Donzis a Fabián Galante sdělili zpravodaji listu Clarín, že argentinští židé, kterých v zemi žije 233.000 sdílí smutek milionů prostých Argentinců. Úlohu Kirchnera a konsolidace vztahu státu a obcí ocenil také rabín Sergio Bergman a zemský rabín Šlomo Ben Hamú.

Argentina, přes všechny sporné momenty novodobých dějin, byla jednou z prvních zemí, která navázala plodné kontakty s Izraelem, a která také umožnila deportaci masového vraha A. Eichmanna před  řádný soud v květnu 1960

Autor: Herbert Stavinoha

Přečtěte si také od autora: Cofee is closers (only)…

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

A byrokracie jede a jede

Další článek

Židovské děti z Brna hrály v ghettu „terezínské“ Monopoly