Zdroj: Shekel

Dne 21. září 2014 uplyne rovných 50 let, kdy se v Terezíně uskutečnila první mládežnická tryzna za oběti holocaustu. Tehdy se tohoto pietního shromáždění zúčastnil rabín Dr. Richard Feder.

Sám byl vězněm v Terezíně a nacisté mu vyvraždili celou jeho početnou rodinu. Na počest tohoto významného výročí se proto ve stejný den uskuteční v Terezíně tryzna a v 15 hodin na pražské židovské obci v Maiselově ulici vzpomínkové setkání. Účast přislíbil herec a ředitel Vinohradského divadla v Praze Tomáš Töppfer, ředitel Památniku Šoa v Bubnech Pavel Štingl a mnoho dalších.

Na programu bude mimo jiné proslov vrchního zemského rabína Karola Efraima Sidona a autorské čtení z knížky o rabínu Federovi spisovatelky a psychoterapeutky Dr.Zuzany Peterové. Vzpomínkové setkání také bude doprovázet hudba – mezzosopranistka Jaroslava Maxová v doprovodu Jeleny Noskové zazpívá biblické písně Antonína Dvořáka a klavírní sólistka Božena Steinerová zahraje na klavír.

Občerstvení je darem Rabinátu Židovské obce v Praze.

Zdroj: produkce Ester Peterová

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Aktuálně! Irácký premiér ohlásil rezignaci

Další článek

Izraelská armáda zničila dům vrahů unesených teenagerů