Zdroj: DIC

Již jsme si zvykli na označení živnostníků parazity, bohužel. Ale ono je to samozřejmě jinak, jenže to vládní garnitura nevidí. Zlodějští žraloci jsou tu jinde. Co takhle diamanty?

Pokaždé když vidím luxusní vybavení firmy, tak si říkám, že u nich radši neobjednávat. Někdo to musí zaplatit. Rozumím tomu, že velká stavební firma má drahé stroje a i pěkná auta pro management. Má na to velký obrat, z kterého pár procent zisku vygeneruje slušné peníze. Ale když ke mně přijede instalatér, samostatný živnostník,  v pěkném novém BMW, tak to rychle od toho ruce pryč! Radši poslat domů a hledat jiného. Prostě si myslím, že jeho marže musí být velmi vysoká.

A co teprve prodejna, která sídlí na luxusní pražské adrese, její showroomy září okázalým přepychem, pracuje v ní několik dobře oděných manažerů a přitom víte, že ta společnost má takový sortiment, že nijak závratný obrat mít nemůže. Jedná se o společnost Diamonds International Corporation – D.I.C.. Docela mě to zajímalo a tak jsem se na ní zkusil podívat blíže.

Nejprve jsem se podloudně vydával za zájemce o práci prodejce u společnosti. Vstupní informace mi vzali dech. Plat 300.000 až 500.000 měsíčně je u nich běžnou věcí. I naprostému ekonomickému laikovi musí být jasné, že to samozřejmě jde z peněz zákazníků. Koho jiného?

Vyhledal jsem si tedy pár článků na internetu a několik diskusních fór ohledně této společnosti. Princip je jednoduchý. Skutečnost nemá daleko k praktikám známým šmejdům z televizního filmu. Pokud si chcete koupit nějaký diamant, o kterém doufáte, že za pár let bude prodejný za mnohem vyšší cenu, tak to začne tím, že Diamonds International Corporation – D.I.C od Vás bude chtít vstupní poplatek, cca něco mezi 25.000 Kč až 125.000 Kč. Aby to nevypadalo nějak nekale, tak je to zamaskováno tak, že si u nich musíte koupit šperky, které mají sotva čtvrtinovou hodnotu, teprve pak vás pustí k nákupu diamantu.

Ale i tady ta příšerná praxe pokračuje. Z různých internetových zdrojů se dozvíte, že marže tohoto obchodníka činí až 35%. To už hraničí s lichvou. Běžný obchodník s diamanty vydělává okolo 10%. Myslíte si, že takto koupený kámen je nějaká dobrá investice? Samozřejmě není. Se štěstím se vám vstupní peníze při prodeji diamantu vrátí tak za 10 let, bez zisku. Ale může být i hůř.

Naši socialističtí ministři by si měli uvědomit, kdo je tady parazit a že slovo podnikatel, nebo živnostník, znamená něco úplně jiného než slovo šmejd.

Autor: je redakci Shekel.cz znám a přeje si zůstat v anonymitě

UPOZORNĚNÍ: Tento článek nevyjadřuje názor redakce Shekel.cz a New Shekel o.s.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Cizinci berou práci Rómům

Další článek

Na co si asi budou dneska dětičky hrát?