Zdroj: lidovky.cz

Maďarský premiér Viktor Orbán dnes prohlásil, že zaměstnávání cizinců na místech, kde je potřeba nízká kvalifikace, je nezodpovědné. Podle premiéra by taková povolání měli zastávat evropští Rómové.

Jak s odvoláním na agenturu AP informuje b92.net, Orbán navrhl, aby Evropská unie spíše než začleňování imigrantů finančně podpořila vyškolení deseti milionů nezaměstnaných evropských Rómů, tak aby mohli imigranty na podřadnějších pracovních pozicích nahradit.

Maďarský premiér rovněž prohlásil, že unie by měla zvýšit dotace projektů přímo v rozvojových zemích, aby tamní lidé měli šanci najít práci “v místě, kde se z vůle Páně narodili.”

Maďarsko se zároveň potýká s problémem, jak zastavit vlastní emigraci. Podle úředních údajů žije dnes v zahraničí asi 320.000 Maďarů, skutečný počet  emigrantů se ovšem odhaduje asi na půl milionu. Od roku 2001 dvaapůlkrát stoupl počet Maďarů, zejména  vysoce kvalifikovaných, hledajících práci v cizině.  Podle analytiků jsou hlavními příčinami špatná ekonomická situace, lepší platové podmínky v zahraničí a v neposlední řadě i politická situace v současném Maďarsku. Počet maďarských imigrantů v Německu stoupl za dva roky o 30%.  Podle stránek hungarianspektrum.wordpress.com Maďarsko opouštějí také studenti snažící se vyhnout vysokým poplatkům a zákazu práce v zahraničí několik let po ukončení studia.

Autor: redakce Shekel.cz

Zdroj: b92.net (AP)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Přeživší holocaust obvinili Izrael z genocidy Palestinců

Další článek

Diamonds International Corporation - reference