Zdroj: Archiv

Desítky přeživších obětí holocaustu a stovky jejich potomků z 26 zemí světa podepsaly dopis, ve kterém jednohlasně odsuzují Izrael za masakr Palestinců v Gaze. Mezi signatáři jsou i potomci českých obětí nacistického řádění.

Dopis, který se objevil v sobotním vydání New York Times pod hlavičkou Mezinárodní židovské antisionistické sítě (IJAN), byl reakcí na mediální kampaň v Americe žijícího židovského spisovatele Elieho Wiesela (spoluzakladatele organizace Forum 2000) a jeho údajné srovnávání vražd dětí během holocaustu s akcemi Hamásu v Gaze. Podepsalo jej 327 lidí.

„Jsme pobouřeni a znechuceni způsobem, jakým Elie Wiesel zneužil historii, aby ospravedlnil neospravedlnitelné – smrt více než dvou tisíc Palestinců a snahy Izraele zničit Gazu. Nic nemůže omluvit bombardování krytů OSN, domovů civilistů, nemocnic a univerzit,“ stojí v dopise. Kromě Izraele podepsaní obviňují také Spojené státy za poskytování finanční podpory na jednotlivé útoky a celkově všechny západní státy podporující židovský stát. „Genocida začíná mlčením světa,“ stojí v dopise.

Signatáři doufají, že jejich dopis napomůže tomu, aby odkaz utrpení židovských obětí již nikdy nebyl použit k obraně násilných činů Izraele či jakéhokoliv jiného státu.

„Dehumanizace židů je to, co nacistům dovolilo provést jejich genocidu. Podobným způsobem můžeme být svědky stupňující se dehumanizace Palestinců v izraelské společnosti,“ řekl Hajo Meyer, jeden ze signatářů, který prošel Osvětimí a zemřel den před zveřejněním dopisu. Signatáři doufají, že jejich list napomůže tomu, aby odkaz utrpení židovských obětí již nikdy nebyl použit k obraně násilných činů Izraele či jakéhokoliv jiného státu.

Stop sionismu

Mezinárodní židovská antisionistická síť funguje od roku 2008, kdy ji založila Sara Kershnar. Skupina vnímá myšlenky sionismu jako rasistické a Izrael označuje za stát, ve kterém vládne apartheid. Členové organizace o sobě dali slyšet již dříve. Během války v Gaze v letech 2008 a 2009 se šest jejích členů přivázalo k izraelské ambasádě v Los Angeles a způsobilo tak její dvouhodinové uzavření.

Podle informací OSN si izraelsko-palestinský konflikt od svého začátku v červenci letošního roku vyžádal přes dva tisíce palestinských životů, z toho se stalo oběťmi asi 500 dětí. Izrael ztratil 64 vojáků a čtyři civilisty.

Zdroj: Echo24.cz

6 Komentářů

 1. Petr Adamíra
  24.8.2014 – 28 Av 5774 v 22:03 — Odpovědět

  Autor by se alespoň mohl podepsat. Jinak uvidíme, jak budou mluvit, až půjde o život jim a jejich dětem!

  0
  0
 2. woodoo
  25.8.2014 – 29 Av 5774 v 07:10 — Odpovědět

  Zajímalo by mne, kdo je autorem článku, proč jsou na obrázku muslimové, kdo jsou to ti antisionisté. “O)

  0
  0
 3. Oskie98
  25.8.2014 – 29 Av 5774 v 07:50 — Odpovědět

  Stačí si přečíst jak tato organizace (IJAN) charakterizuje sama sebe na svých oficiálních stránkách: “IJAN is an international network of Jews who are uncompromisingly committed to struggles for human emancipation, of which the liberation of the Palestinian people and land is an indispensable part. Our commitment is to the right of return for Palestinian refugees, the ending of the Israeli colonization of historic Palestine and an end to US economic and military dominance in the region, in which Israel plays a crucial part.
  The State of Israel’s historic and ongoing ethnic cleansing of the Palestinian people from their land contradicts and betrays the long histories of Jewish participation in our own and collective struggles for liberation. We object to Zionism’s exploitation of histories of Jewish persecution and genocide to justify the colonization of Palestine and ethnic cleansing of Palestinians and its debasement of these histories.”

  0
  0
 4. Erich
  25.8.2014 – 29 Av 5774 v 08:20 — Odpovědět

  Sionista David Ben Gurion:

  * Musíme použít teroru, vraždění, zastrašování, konfiskace půdy a odstřižení od veškerých sociálních služeb, abychom zbavili Galileu její arabské populace. (květen 1948)

  * Musíme vypudit Araby a zabrat jejich místa. (1937)
  o Ben Gurion and the Palestine Arabs, Oxford University Press, 1985

  * Částečný židovský stát není konec ale pouze začátek… Měli bychom do tohoto státu přivést tolik Židů, co to jen bude možné… Měli bychom založit mnohovrstevnatou židovskou ekonomiku – zemědělskou, průmyslovou a přímořskou. Měli bychom organizovat moderní obranné síly, dedikovanou armádu (…) a poté jsem si jist, že nám nezabrání usadit se v dalších částí této země, buď prostřednictvím vzájemné dohody s našimi arabskými sousedy nebo jinými prostředky. Naše schopnost penetrovat tuto zemi se zvýší, pokud tu bude stát. (1937)

  * (Židovští imigranti z arabských zemí jsou) lidský prach bez jazyku, vzdělání, kořenů, tradice či snů svého národa.

  * Neignorujme mezi námi pravdu… politicky jsme my ti agresoři a oni se brání… Ta země je jejich, protože oni ji obývají, zatímco my sem chceme přijít a usadit se, a z jejich pohledu jim chceme vzít jejich zemi. Za terorismem (Arabů) je hnutí, které – byť je primitivní – není prosto idealismu a sebeobětování. (1938)

  * Musíme udělat vše pro zajištění toho, aby se oni (Palestinci) nikdy nevrátili. Staří zemřou a mladí zapomenou. (18. května 1948)

  * …měli bychom se připravit přejít do ofenzívy tím, že rozdrtíme Libanon, Zajordánsko a Sýrii… Slabé místo v arabské koalici je Libanon – muslimský režim je umělý a snadno rozvratitelný. Měl by tam být ustanoven křesťanský stát… Až rozdrtíme sílu (arabské) legie a budeme bombardovat Ammán, taktéž zlikvidujeme Zajordánsko a poté Sýrie padne. Pokud Egypt se přesto osmělí dále bojovat, měli bychom bombardovat Port Saíd, Alexandrii, Káhiru.
  o Z května 1948, generálnímu štábu. Z knihy Ben-Gurion, A Biography, od Michaela Ben-Zohara, Delacorte, New York 1978.

  * Co je nezbytné, je krutá a silná odveta. Potřebujeme přesnost co se týče času, místa a počtu obětí. Známe-li určitou rodinu, musíme udeřit bez slitování, nešetřit ženy ni děti. Jinak bude odveta neefektivní. Na místu akce není třeba rozlišovat mezi vinnými a nevinnými. (začátek roku 1948)

  * Budeme muset čelit skutečnosti, že Izrael není ani nevinný ani neodpouští. A to je v jeho stvoření a rozšiřování; my coby Židé, jsme způsobili to, čím jsme v dějinách trpěli – populaci uprchlíků v diaspoře. (1949)

  * V roce 1899, Davis Triestsch napsal Herzlovi: „Navrhl bych vám přejít tento čas na program ‘Větší Palestiny’, než bude příliš pozdě. … Do země s 25 000 km² nedostanete deset milionů Židů.“ Současná mapa Palestiny byla nakreslena britským mandátem. Židé mají jinou mapu, pro jejíž naplnění by naši mladí i staří měli usilovat — od Nilu k Eufratu.

  * Hřešili jsme v této zemi, ve všech ostatních zemích, hřešili jsme po dva tisíce let hříchem slabosti. Jsme slabí – to je náš zločin.[1]

  * Musíme vyhnat Araby a zaujmout jejích místo… a pokud budeme muset použít sílu – tak ne proto, abychom oloupili Araby o Negev a Zajordánsko, ale abychom ochránili své vlastní právo usadit se na těchto místech. Arabům, kteří žijí na izraelské půdě nebývá nic jiného než prchnout.[2]

  * Budiž to dělo požehnáno, (…). Až znovu postavíme Chrám, bude stát vedle jeho hlavní brány.[3]
  o po potopení lodě Altalena

  * Pan (Moše) Sharetta vám již řekl, že v galilejské oblasti nyní žije okolo 100 tisíc Arabů. Předpokládejme, že se rozhoří válka. Pak budeme schopni jedním úderem etnicky vyčistit celou oblast střední Galilee, včetně všech jejich uprchlíků. V tomto kontextu mi dovolte poznamenat některé zprostředkovatele, kteří nabídli vzdát nám Galileu bez války. Co měli na mysli, byla zalidněná Galilea. Nenabídli nám prázdnou Galileu, kterou bychom mohli mít jen prostřednictvím války. A proto pokud se válka rozšíří a pokryje celou Palestinu, naším největším ziskem bude Galilea. To proto, že bez jakéhokoli zvláštního úsilí, které by mohlo ohrozit jiné fronty, pouze použitím pěšáků již stejně přiděleným k tomuto úkolu, můžeme dosáhnout našeho cíle etnicky vyčistit Galileu. (1948)

  * Docela si dokážu představit židovský stát deseti milionů (Židů, ale) pochybuji. Nevybrali bychom si tuto válku toliko za účelem užívání si tohoto drobného státu.
  o v srpnu 1948, na téma území Izreale přiděleného OSN.

  * Zbrojní dohoda s Čechy byla největší pomoc, kterou jsme tehdy dostali, a pochybuji, že bychom bez ní obstáli.[4]

  * Udržování stutusu quo nepostačí. Musíme zaujmout dynamický stav založený na expanzi. (1954)

  * Abychom dosáhli míru, musíme se vrátit k hranicím, které platily před rokem 1967. Mír je důležitější než půda.[5]
  o v roce 1967
  * Dovolte mi nejprve říct jednu věc: Nezáleží na tom, co svět říká o Izraeli, nezáleží co o nás říkají kdekoliv jinde. Jediná věc, na které záleží, je, že můžeme žít zde v zemi našich praotců. A pokud neukážeme Arabům, že zaplatí vysokou cenu za vraždění Židů, nepřežijeme.
  o citován Arielem Šaronem v dokumentu Izrael a Arabové: 50 let války.

  0
  0
 5. Erich
  25.8.2014 – 29 Av 5774 v 08:21 — Odpovědět

  Antisionista Hayo Meyer:

  http://dotsub.com/view/95bf6415-6ce4-45e8-8580-0ff3e1eff601

  0
  0
 6. adfasfasfas
  28.8.2014 – 2 Elul 5774 v 09:35 — Odpovědět

  muslimove jednaji podle koranu a hledaji zida za kazdym kamenem a kmenem, ne?!

  nerikali taky muslimove, ze zazenou cely islamsky stat do more?!

  uprimne receno se moc izraeli nedivim, ze jedna tak jak jedna.
  jako maly kluk, ktery je v oblezeni silnejsich, ten maly kluk ma ale
  pod cepici a snad se ubrani.

  0
  1

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

O vrazích, islamistech a objektivitě

Další článek

Cizinci berou práci Rómům