Zdroj: Zara

V oděvním řetězci Zara asi občas pošlou mozek na dovolenou. Jinak těžko vysvětlit, jak se mohla tahle dětská módní kreace dostat až k zákazníkům. Model, nápadně připomínající jedno z nejtemnějších období dějin, navíc nabízela na svém izraelském online shopu.

Tričko má sice horizontální místo původních vertikálních proužků, ale pozornost upoutá velká žlutá hvězda, přesně na tom samém místě, na kterém nacisté nutili Židy nosit šesticípou Davidovu hvězdu s nápisem “Jude”, aby je na první pohled odlišili. Jen velmi jemně je přes Zara hvězdu vytištěný nápis “Sheriff”.

Když se na Twitteru rozpoutal povyk, zareagovala Zara: “Upřímně se omlouváme. Bylo to inspirované šerifovou hvězdou z klasických westernových filmů. Tričko už v obchodech nenabízíme.”

Zdroj: maxim.cz

 

2 Komentářů

 1. Tomáš Flaška
  27.8.2014 – 1 Elul 5774 v 16:51 — Odpovědět

  Já si myslím, že nějaká mladá holka většinou ani netuší, kdy přesně byla válka, natož nějaké její dějiny. Podobnost triček s vězeňským mundůrem čistě náhodná. My kdybychom vyráběli a prodávali trička třeba v Indii, tak asi taky těžko tušíme, že bychom tam třeba narazili s vyobrazením smějící se kravičky, protože je to tam posvátné zvíře. Já bych ty symboly vůbec nepřeceňoval.

  0
  0
 2. Ondra
  27.8.2014 – 1 Elul 5774 v 21:57 — Odpovědět

  Já bych z toho nebyl tak na větvi. Taky by to Rusové mohli brát jako útok na jejich minulost, když sovětské partyzánské tričko skloubili s imperialistickou šerifskou hvězdou.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Diamonds International Corporation - reference

Další článek

Tisíce mladých muslimů v Norsku protestovaly proti islamistickým teroristům z ISIS