Podzim je jako stvořený pro filmové festivaly. Chladnější počasí mnohem více láká k usednutí do kinosedaček a ponoření se do příběhu. Ne jednoho příběhu, ale celé řady. Letošní ročník festivalu KOLNOA nabídne přes 47 projekcí.

 

Co je to vlastně kolnoa? Hebrejské označení kina a všeho, co se s kinematografií pojí. Stejný výraz zvolili i organizátoři filmové přehlídky, která budu v Praze už podruhé. Ve třech pražských kinech budou moc návštěvníci vidět snímky, které jsou pro izraelskou tvorbu kultovní, ale i ty, které se řadí k horkým novinkám a úspěšným festivalovým tahákům. Zastoupena je hraná i dokumentární tvorba.

Co dělat mezi filmy?

Dalším velkým lákadlem je propracovaný doprovodný program. Ten představí Izrael jako zemi plnou protikladů. Místo, kde se snoubí alternativní a moderní umění s pevně zakořeněnou tradicí a konzervativností. Místo, kde se střetávají tři velká světová náboženství a kde jejich stoupenci, chtě nechtě, musí žít pospolu. A právě tuto zemi plnou kontrastů pomůže divákům více poznat i soubor tematických přednášek nejen o izraelském filmu. Dotknou se taky hudby, tance, výtvarného umění a gastronomie.

Ochutnejte Izrael

Ochutnávka tradičních izraelských pokrmů bude k dispozici v restauraci Etnosvět a na tržišti Manifesto Maret. Samostatnou přednášku o izraelské kuchyni a jejím vývoji připravil kuchař Noam Darom. Původním povoláním výtvarník, který se k vaření dostal vlastně náhodu. Dnes patří mezi ty kuchaře, kteří dokáži požitek z kvalitního jídla přenášet všemi smysly.

 

Druhý ročník festivalu KOLNOA proběhne od 10. do 14. října. Promítat se bude v Kině Pilotů, Kině 35 a Kině Lucerna. Kompletní seznam filmů a další informace o festivalu najdete zde.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Hudebníci z Izraele na Pilsen Busking Fest

Další článek

Oko Karla Cudlína zachycuje Svatou zemi