Busking. Možná lovíte v paměti, co toto slovíčko znamená. Ale nebojte, při jeho vyslovení se červenat rozhodně nemusíte. Je to anglický a už poměrně zažitý termín pro pouliční muzicírování. Svůj vlastní festival má busking každý rok v Plzni. Letos to bude pátý ročník.

 

Busking ale nemusí být jen hra na nějaký nástroj. Je to vlastně jakékoli, na ulici provozované umění. Hudební, výtvarné, divadelní nebo artistické. Důležité je, že ať přijedete do jakékoli země, s buskingem v nejrůznější podobě, se tam určitě setkáte. Jeho cíl je jasný. Oživit ulice. A stejný záměr mají i organizátoři Pilsen Busking Festu. Před pěti lety uspořádali první ročník a nejspíš sami nevěděli, co od něj čekat. Ale úspěch se dostavil téměř okamžitě. Plzeň pořádně ožila a do festivalu se zapojovalo i spousta hudebníků, kteří šli třeba jen okolo. Od té doby patři Busking Fest k pravidelným podzimním zpestřením turisty oblíbeného západočeského města.

Místo konání je podobné, jako v letech minulých. V lokalitě sadového okruhu – Kopeckého, Šafaříkových a Smetanových sadech. Na tři dny tato místa ožijí pódii, hudebními zónami a výstavami. Předposlední večer to potom ožije na Náměstí Republiky. Tam se totiž představí ty největší hvězdy celého festivalu během společného hudebního večera.

Umělci budou nejen z Česka, ale třeba z Itálie, Anglie, Peru, USA, Francie, Španělska, Argentiny, Ghany a mnohých dalších zemí. A své dva zástupce bude mít i Izrael.

Dorj

Mladý hudebník pochází z Tel Avivu a tamější klubová scéna se dost promítá i do jeho produkce.  Elektronika, soul a pop. Všechno příjemně smíchané a ideální k odpočinku u kávy nebo v čase, kdy chcete nechat myšlenky jen tak plynout.

JonZ

Tato sympatická dvojice si loni v červenci udělala malé turné i po České republice, navštívili hned tři města a po roce a pár měsících se sem vrací. Jejich styl by se dal nazvat Indie folk. Svoje první album nahráli před dvěma lety a od té doby koncertují nejen v rodném Izraeli, ale pravidelně navštěvují celou řadu míst na celém světě. Pokud máte rádi čisté melodie a klidnou atmosféru, je pro vás duo JonZ ideální.

Pilsen Busking fest- 3. – 6. 10. 2018

Sezam umělců, potřebné informace i podrobný program najdete zde.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Sukot klepe na dveře. Těšíte se?

Další článek

Festival izraelského filmu KOLNOA 2018