Zdroj: arabnews.com

Šejch Ahmed Al Ghamdi, bývalý šéf mekkánské pobočky saúdské náboženské policie veřejně prohlašuje, že ženy si nemusejí zahalovat tvář.

Poprvé se tak vyjádřil na Twitteru a jeho slova vyvolala u konzervativních Saúdú vlnu odporu. Ghamdi si však za svým názorem stojí, což vyjádřil i 12. prosince během svého vystoupení v populární talkshow Badriya. Před kamery šejcha doprovázela i jeho manželka s odhalenou tváří a lehkým make-upem.

Během pořadu přiznala, že jejich děti jsou kvůli názoru šejcha terčem obtěžování a sám šejch prý již slyšel i výhružky smrtí.

Podle Ghamdiho dochází k omylu, když lidé vykládají staré texty, které ženám předepisují cudné oblečení a zakrytí vlasů. Ghamdi dokazuje, že lidé zaměnili zahalení, předepsané pouze pro ženy proroka Mohameda, se zahalením nařízeným všem muslimským ženám.

V Saúdské Arábii ženám zakrývání obličeje sice nepřikazuje zákon, ale tamní zvyklosti jej od místních žen vyžadují.

Ahmed Al Ghamdi je svými netradičními názory znám. Již dříve vzbudil pohoršení tvrzením, že ženy se mohou na veřejnosti pohybovat bez mužského ochránce a navíc je podle něj přípustný i společenský styk mezi vzájemně nepříbuznými muži a ženami.

Autor: redakce Shekel.cz

 

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izraelský voják zavraždil palestinského ministra!

Další článek

Nádherný vánoční dárek