Zdroj: telegraph.co.uk

Tolik palcové titulky bohužel i českých seriozních médií. Abu Ein byl „zavražděn“, jak kromě jiných uvádí na webu stálé pozorovatelské mise státu Palestina při Spojených národech její šéf, velvyslanec Riyad Mansour.

A skutečnost? Pan ministr šel demonstrovat a při té demonstraci došlo ke konfliktu s izraelskými vojáky při kterém ministr zemřel. Jinými slovy pan ministr šel do vědomého rizika. Izraelský prezident Rivlin následně vyjádřil soustrast a politování: „Ztráta života přináší vždy bolest“. Komu? To ukáži za chvíli.

Izrael nabídl, aby pitvu kromě izraelského lékaře provedl i lékař palestinský a jordánský. A toto trio došlo k závěru, že Abu Ein zemřel na infarkt. Trpěl ischemickou chorobou srdeční, cévy měl z 80 procent zablokovány ateromy a již v minulosti prodělal infarkt myokardu.

A kdo byl onen ministr? Abu Ein zosnoval v roce 1979 vražedný útok v galilejské Tiberiadě (na břehu Genezaretského jezera), kterému padli za oběť dva šestnáctiletí Židé – Boaz Lahav  a David Lankri. Pak zbaběle uprchl do USA. USA ho ale vydaly Izraeli a ten ho odsoudil k doživotí. Ve vězení pobyl ale jen 3 roky a byl vyměněn za 3 izraelské vojáky. Ale ne on sám, ale celkem 1150 (slovy tisícstopadesát) odsouzených palestinských teroristů za 3 vojáky!

Propuštěný terorista Ziad Abu Ein se později stal náměstkem ministra pro záležitosti vězňů – rozuměj především v Izraeli vězněných teroristů. O co se jedná? Rodinným příslušníkům odsouzených teroristů palestinská samospráva vyplácí pravidelnou měsíční apanáž. Pro ně jsou to hrdinové. Nutno dodat, že část těchto peněz pochází z dotací z EU. A o ono rozdělování a organizační věci kolem toho se staral právě Abu Ein.

A tak jediné, co lze asi Palestincům věřit a co je potřeba potvrdit, je fakt, který šéf palestinské autonomie Abbás  prohlásil při sestavování své koaliční vlády: bude to vláda nezávislých technokratů. Abu Ein to potvrzuje doslova. Technokratický terorista jak vyšitý až do posledního okamžiku svého života.

Autor: Tomáš Flaška

7 Komentářů

 1. Erich
  21.12.2014 – 29 Kislev 5775 v 08:40 — Odpovědět

  Mnohé lze srovnávat. Šárona nepovažuji za teroristu ale například při trestné výpravě do Qibye po zabití 20 ozbrojených obránců nechal vyhodit do vzduchu domy – 42 mrtvých civilů. Říká se že byly vyzýváni k odchodu – pochybuji že po řeži venku bude někdo na izraelské výzvy reflektovat a vyleze z domu, navíc v okenicích a futrech byly stopy zásahů což také o mnohém vypovídá.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Unit_101

  Být to děláno Plestinci, s čistým svědomím bych to nazval, přeshraničním terorem. Takhle je to přenesena obrana do předpolí a preventivní ničení podpůrných zdrojů.

  0
  0
 2. Tomáš Flaška
  21.12.2014 – 29 Kislev 5775 v 13:37 — Odpovědět

  Víte Erichu ale to je pořád dokola o příčině a důsledku. Kdyby ti Palestinci na Izrael nestříleli, tak by tam nikdy Izraelci nevkročili.

  0
  0
 3. Ráchel
  22.12.2014 – 30 Kislev 5775 v 01:10 — Odpovědět

  Palestinci nedají nikdy pokoj, vychovávají je k nenávisti vůči Izraeli. Valná většina je negramotná, nevzdělaná a drží se jen těch kdo řvou a podňecují k násilí vůči Izraeli. Palestincům bych nikdy žádný samostatný stát nepovolila, protože budou dělat ještě větší problémy.

  0
  1
 4. Karel79
  22.12.2014 – 30 Kislev 5775 v 08:00 — Odpovědět

  Pane Flaško, Erich asi už jiný nebude. Kafemlejnek principiálně milující islámisty, hluchý a slepý k islámské hrůze si vždy najde trapné argumenty relativizující celosvětovou hrozbu islámu.

  0
  0
 5. danny
  22.12.2014 – 30 Kislev 5775 v 08:04 — Odpovědět

  ad 2)ako už napísal David Hume,všetky príčinné spojenia su len hypotetické,smile.

  0
  0
 6. danny
  22.12.2014 – 30 Kislev 5775 v 08:15 — Odpovědět

  žeby prostá apolitická samovražda?

  0
  0
 7. Erich
  22.12.2014 – 30 Kislev 5775 v 21:06 — Odpovědět

  Ad 2 Tomáši pokud jde o podstatu problému, tak tu vidím v tom co zjistil a po svém návratu z Palestiny popsal Asher Ginsberg. Co nikdo nereflektoval, co jím bylo vyvrácené, přesto se do dnešních dob používá jako historická pravda, na níž se staví.

  Stál jsem asi pět metrů od dámy, která vyprávěla příběh svůj a své sestry – přeživší z Pátrie. Nezabíhala přímo do podrobností toho činu. Zajímalo by mne, kolika lidem bylo v tom okamžiku vůbec jasné co popisuje a v kolika to naopak jen potvrdilo jejich nenávist vůči Arabům.

  Jak by v tom okamžiku reagoval zrovna Karel79?

  Karle79 já se o islamistech vůbec nezmiňoval. Jen o kolektivním trestu. O domech vyhozených do vzduchu i s jejich obyvateli. Všimni si, ani jsem nepoužil nijak emočně zabarvené výrazivo.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Ropa 2013

Další článek

Exšéf saúdské náboženské policie brojí proti zahalování