Zdroj: Shekel

Rekrut Islámského státu, podezřelý z 55 vražd, prozradil indickým tajným službám, že řady ISIL opustil kvůli nedostatečnému finančnímu ohodnocení.

Třiadvacetiletý vysokoškolský student Areeb Majeed byl zadržen koncem listopadu minulého roku v Turecku, kam za ním vzápětí dorazili i přivolaní indičtí vyšetřovatelé a specialisté na boj proti terorismu. Soud pak rozhodl o Majeedově vzetí do vazby, která od té doby byla několikrát prodloužena. Areeb Majeed byl převezen do indické věznice, z níž tento týden žádal o úlevy ve vězeňském režimu – uvolnění ze samovazby, povolení číst knihy, hovořit se spoluvězni a povolení vycházek uvnitř objektu věznice.

Majeedův advokát tvrdí, že jeho klient je během vazby diskriminován zpřísněnými podmínkami a připomíná, že z řad ISIL odešel dobrovolně, s úmyslem vrátit se domů do Indie.

Právě to ale Majeedovi  v očích vyšetřovatelů přitěžuje – byl totiž v bojích raněn a území ISILU opustil až poté, co letecký útok zničil zdravotnické zařízení v němž se mladý Ind léčil. Další podezření na Majeeda vrhá i to, že z území kontrolovaného Islámským státem směl bez potíží odejít; podle dřívějších zpráv totiž ISIL dezertéry zabíjí.

Do služeb Islámského státu vstoupil mladý indický vysokoškolák poté, co se s myšlenkami tamního džihádu seznámil na internetové diskusi.

Autor: redakce Shekel.cz

1 Komentář

 1. Karel79
  3.1.2015 – 12 Tevet 5775 v 15:51 — Odpovědět

  … cítí se být diskriminován …
  Pokud by mu před televizní kamerou pomalu uřízli hlavu, měl by po pocitu

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Zkáza staré dámy

Další článek

Útoky na švédské mešity pokračují