„Vypadněte z mé země, špinaví muslimové,“ řval muž na židovskou rodinu v newyorské podzemce. Ženy opakovaně udeřil.

Došlo k tomu ve chvíli, kdy sedmapadesátiletá žena s dospělou dcerou pokojně vystoupily z metra a zamířily k východu. Když mladší žena agresora požádala, aby zopakoval, co jim právě řekl, plivl jí do obličeje a začal obě ženy bít pěstí do obličeje a do těla.

Čtyřicetiletý útočník, kterého na místě vzápětí zadržela policie, byl identifikován jako Dimitrious Zias a ukázalo se, že byl pod vlivem alkoholu. Již dříve měl s policií co do činění, když před několika lety v obchodě zamířil kameru svého telefonu pod sukně cizí ženy.

Výskyt trestných činů motivovaných nesnášenlivostí k jinému etniku, náboženskému vyznání nebo sexuální orientaci vzrostl oproti loňsku v New Yorku o třetinu. O 48% se zvýšil počet útoků na muslimy.

Nejedná se přitom o úplnou novinku – již před několika lety proběhla tiskem zpráva o muži, který byl vysazen z letadla společnosti Air Canada Jazz, protože se před odletem z Montrealu do New Yorku modlil s pokrytou hlavou. Přestože palubní posádka ujistila okolí, že modlící se muž není muslim, kvůli stížnostem pasažérů musela židovského cestujícího vyřadit z přepravy.

1 Komentář

  1. Václav Kubka
    25.10.2017 – 5 Heshvan 5778 v 18:56 — Odpovědět

    Opakování jest matkou moudrosti _ https://www.youtube.com/watch?time_continue=272&v=C66ULVH4ogA

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Oslavy Roš hašana. Výzdoba zútulní váš domov a může být hotová raz dva.

Další článek

Interview s Ivanem Bartošem