Zdroj: idnes.cz

Po příjezdu do jordánského hlavního města Ammánu, na samém začátku své šestidenní cesty po zemích Blízkého východu, promluvil britský princ Charles o svých obavách z rostoucího počtu mladých lidí, narozených a vychovaných v Británii, kteří se cítí přitahováni násilnými podobami islamismu.

Vyjádřil potřebu dělat více pro to, aby se radikalizace mladých lidí zastavila i vědomí skutečnosti, že k extrémním názorům mladí lidé – ve věku, kdy touží po revoltě a dobrodružství – přicházejí skrze internet nebo kontakt s dalšími lidmi.

Princ Charles zmínil, že po svém nástupu ns trůn se hodlá stát ochráncem (anglikánské) víry, což by podle jeho slov ovšem nemělo znamenat, že nebude chránit každé náboženství přítomné v multikulturní Británii. Promluvil také o možnostech mírového soužití a porozumění mezi různými komunitami.

Jednou s Charlesových prvních schůzek na středním východě bylo také setkání se zástupci křesťanské menšiny. Jak se princ následně vyjádřil pro rozhlasové vysílání BBC, velice se zajímá o těžkou situaci, které v současné době čelí křesťanské církve na Blízkém východě. Vyjádřil jim svou podporu a zároveň by rád přitáhl pozornost k jejich neutěšené situaci.

Autor: redakce Shekel.cz

3 Komentářů

 1. Tomáš Flaška
  10.2.2015 – 21 Shevat 5775 v 08:00 — Odpovědět

  Deset tisíc muslimů protestovalo před sídlem britského premiéra proti karikaturám které muslimy uráží, jakožto narušení práva Šaria. Že toto právo v Británii plošně neplatí jim nevadí, měli transparenty s nápisy “Pozor na urážení Proroka”. Poté podali písemný protest proti těmto karikaturám. Kéž by se jich tolik sešlo na protest proti muslimským teroristům a také to podali písemně. Poté jejich organizace MAF – Muslim Action Forum – se nechala slyšet že Charlie Hebdo zažehl plamen nenávisti…..
  Vidíte a do teď jsme slyšeli že ti teroristé vlastně s islámem a muslimy nemají nic společného. Každý terorista má nějakou ideologickou inspiraci. A pokud tedy ji ti pařížští neměli v islámu, mohu mi nějací odborníci na multikulti vysvětlit, jestli tedy ti teroristé v Paříži byli levicoví fanatici, pravicoví fanatici, baskičtí separatisté, kurdští nacionalisté, maoistické bojůvky … či co vlastně?

  0
  0
 2. danny
  10.2.2015 – 21 Shevat 5775 v 13:36 — Odpovědět

  zostane len v hlas v skalách.(ako po nymfe Echo).smile

  0
  0
 3. Erich
  10.2.2015 – 21 Shevat 5775 v 21:12 — Odpovědět

  Ti teroristé byli muslimové. A tohle je taky muslim:

  http://eretz.cz/2015/02/brooklynsky-imam-o-wahabismu-pravda-koranu-znetvorena-teology-kazicimi-mladez-video/

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Londýnské otrokáře nelze potrestat

Další článek

Informační válka jako marketing strachu