Nekonečná telenovela. Ale rozluštění by snad už mohlo být za humny. Stačilo by jediné: Prostě to podepíšeme!

Nemá cenu tu opakovat neustále odsouvání otevření tunelu, stoupající náklady, vícepráce. To asi ze sdělovacích prostředků zná každý. Ale teď se zdá může blýsknout na lepší časy.

Generální manažer firmy Metrostav Jiří Bělohlav se nechal slyšet že poslední odklad nechápe. Blanka je prý bezpečnostně předimenzovaná a místo funkční dopravní stavby připomíná spíše atrakci na matějské pouti. Tím myslel mnoho zbytečných světel, semaforů, hlásičů, čidel, reproduktorů, kamer, vypínačů a všeho možného. Nechápe ani, proč má být poslední termín odložen opět o skoro rok.  Připomínám jen, že firma Metrostav stavěla Blanku po té „betonové“ stránce, dodávky technologií dostala jako zakázku firma DIZ ČKD.

A aby Bělohlav svým slovům dodal váhu, tak nabídl, že jeho firma je ochotna převzít komplexní odpovědnost, tedy i za technologickou část. Slovo do pranice. Podprahově tím říká, že to zprovozní dřív a zřejmě i levněji, i když konkrétní čísla nepadla.

To si firma DIZ ČKD, která tvrdí, že výměna kabelů, která je momentálně nutná, bude stát asi miliardu a bude trvat onen rok, a která by to prováděla, nemohla nechat líbit a Metrostav osočila, že kabely navlhly proto, že Metrostav udělal špatný sklon betonových kanálů a drží se v nich voda.

Druhý den se v novinách objevila „odborná zpráva“ že špatný sklon kabelů je pouze na zhruba 6 metrech z celkové délky 32 km a nemůže tedy oprava trvat tak dlouho a stát tolik peněz. Prostě přetahovaná v duchu oné telenovely.

Do toho se magistrát rozhodl někoho zažalovat.

A co občan? Občan chce, aby Blanka byla v provozu a ostatní, komu zase připadnou jaké pašalíky, ať si vyříkají firmičky mezi sebou a někde jinde.

Takže paní primátorko, co takhle nechat si předložit nabídky jak od firmy DIZ ČKD, tak od firmy Metrostav za kolik a v jakém termínu jsou schopni Blanku zprovoznit? A hezky bez zadních vrátek, férové závazné nabídky. Víc jak momentálně uvažovanou miliardu to stát nemůže. Daňový poplatník promine, ale vzhledem k dosavadním nákladům na Blanku je to prkotina.

Tak ať si obě firmy na férovku vjedou do vlasů a předloží nabídky. Vzhledem k tomu, jak o sobě poslední dobou vzájemně hovoří v médiích, tak nemám obavy, že by se chtěly vzájemně domlouvat.

Vysoutěženou cenu ať magistrát v klidu zaplatí, ale teprve po zprovoznění tunelu. A následně ať se soudí s kým chce o co chce.

Stačilo by: Prostě to vypíšeme, prostě zprovozníme. Takový postup by byl v zájmu daňového poplatníka. Jakékoliv jiné tanečky opět budou budit podezření, že se ten tunel staví někde jinde a z jiného materiálu. A to i po výměně vládnoucí garnitury na pražské radnici.

bem

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Zapomenutá katastrofa

Další článek

LYSA WORSHIP 2015 - Téma: Setkání s Bohem