Tedy ona sama asi vůbec není nešťastná, ale člověka to nutně napadne při pohledu na to, co se kolem ní děje. A jak potrefené husy kejhají – ani by mě nenapadlo, odkud odevšad se to kejhání může ozývat. Ona se taková Sabatina ani tady na Západě nemusí jevit všem jako hodná ženská pomáhající dívkám s podobně těžkým osudem, jaký prožívá sama (včetně ohrožení vlastního života). Zdá se, že kromě nepříčetných rodin „revoltujících“ muslimských dívek by Sabatinu nejraději smetli z povrchu zemského i v mnohých emancipovaných západních kruzích, pro které se stává pro změnu černým svědomím.

Není to tak dlouho, co vyšel rozhovor se Sabatinou v Reflexu. V internetových komentářích na tento článek jsem objevila jeden, který mě obzvlášť ohromil. Nesl se v duchu: jaké sračky to zas Reflex vypouští (myšlen ten rozhovor), dotyčná by měla někde zalézt, být ráda že je ráda a zbytečně neprovokovat. Vždyť pokud je v programu na ochranu svědků a obětí trestných činů, je taková (byť utajená) schůzka s novináři nezodpovědný hazard se státními penězi.

Na internetu se najde hafo šílených komentářů, mezi kterými by mi tenhle klidně zanikl, kdybych si jeho autorku nepamatovala z předchozích diskuzí. A kdybych se jí dokonce nezastávala proti agresivní letce z IVČRN. Tehdy šlo o ženskou obřízku a o spor, zda a jak souvisí s islámem. Holka nereagovala dostatečně protiislámsky – i když zmínila, že v budoucnosti možná sama bude profesně pomáhat traumatizovaným obětem tohoto strašného rituálu (který ani náznakem neobhajovala), přece jen si dovolila moc – zapochybovala, že „vina“ za něj se dá svalovat jen na islám… Takže nakládačka byla pochopitelná, nařčení z obhajování a podporování této zrůdnosti okamžité, trochu zasvěcení si dovedou představit…

Po jisté době jsem si všimla, že u dívčiny došlo ke změně, sama se začala protiislámsky angažovat. Nevím tak úplně přesně, co za tím stálo (tipuju osobní kouzlo a působení vůdce letky), jisté však je, že toto nasazení nemělo dlouhého trvání. Důvod pádu neznám, jestli je však důsledkem onen komentář k Sabatině, je to hodně smutné… Snad holku ta zapšklost opustí stejně rychle, jako protiislámské nadšení. Sama ale trochu váhám, zda ji nakonec už tenkrát (když jsem se jí zastávala) mr. Deislamizátor přece jen neodhadl líp, když na ni vyletěl jak čert, jestli z ní intuitivně správně nevycítil tu tvrdost a netečnost, která se teď naplno projevila.

Ať už je to jak chce – ať jde o momentální zhrzenost nezralé osoby a nebo dlouhodobý osobní problém, byla by veliká škoda, kdyby se holka neprobrala. Zvlášť když se připravuje k pomáhající profesi. Jen mě napadá, kolik asi takových zahořklých osob působí na těchto místech.

Obzvlášť srandovní mi ale připadá osočování časopisu za samotné zveřejnění Sabatininých názorů a zkušeností.  Jakoby Reflex neměl právo seznámit veřejnost s touto zajímavou a obdivuhodnou ženou jen proto, že někomu její názory nevoní. Jen proto, že někomu vadí, jaké ona má osobní negativní zkušenosti s islámem. Ostatně podobně to hned schytal Tomáš Flaška tady na Shekelu od našeho moslima, ačkoli lze jen stěží namítnout, že by se Shekel podílel na vytváření zaujatého negativního mediálního obrazu islámu, na který si muslimové tolik stěžují – spíš je mu vyčítaný pravý opak.

Ta urputná snaha chránit zaslepeně islám za všech okolností může působit i groteskně, ale zas tak veselé to není. Podle údajů, které Sabatina v rozhovoru uvádí, se uzavře ročně přes 3000 vynucených sňatků v Británii a přes 1000 v Německu. Nenajde se asi moc lidí, kteří by se nad osudem postižených děvčat příliš vzrušovali, natožpak se jim snažili aktivně a účinně pomáhat. Muslimské organizace podle Sabatininých zkušeností nemají zájem, aby se o problému mluvilo, právě proto, aby se tím nešpinil islám. Jenže pokud se ženám nuceným k sňatkům má pomoci, musí se o problému mluvit, musejí mít naději, že je kam se obrátit, že někdo jejich situaci chápe, dokonce jí sám prošel a úspěšně se z ní dostal… Jinými slovy: pokud Sabatina chce pomáhat, nemůže dřepět někde v koutě, jak by jí kolegyně z Česka doporučovala (aby neohrožovala německou státní kasu), musí se dostat do povědomí muslimských žen, být pro ně záchytným bodem, symbolem, že to jde. A my bychom snad neměli připustit zametání takových svědkyň z očí, jen proto, abychom se nedotkli citů různých moslimů… A když už neumíme sami pomoct, alespoň bychom snad mohli podpořit a ocenit ty, co se o to snaží, ne je ještě v jejich činnosti srážet.

Moslimům bych vzkázala, ať neteskní nad tím, co stesku není hodno, neobcházejí furt nepříčetně s flintou v ruce kolem nepoškvrněné fasády islámu, tím jeho image beztak  nevylepší, a  místo věčného urážení se  nechť zváží, jestli vskutku není co měnit uvnitř, aby islám neměl tak strašnou pověst (doporučuju zamyslet se nad Ježíšovými obílenými hroby, když už se k tomu prorokovi tak hlásí).

A věru zjistí, že toho není málo :-).

P.S. Než jsem se rozhoupala text Davidovi odeslat, ohromilo mě svým přístupem další děvče, z fb skupiny Nevadí mi české mešity, tentokrát jde o mediálně aktivní muslimku – konvertitku. Komentář se týká tohoto článku: ZDE!

Hlavně tedy samotného nadpisu, kde jsou nábožensky motivovaní vrahové označeni za „agresivní muslimy“.

“Agresivní muslimové” … 

Snad se jednou v životě dočkám i titulku “agresivní běloši”, “agresivní křesťané”, či nejlépe “agresivní ateisté”.
Napadlo mě taky – jak je možné, že veškeré “bitvy” (minimálně ty, o kterých se píše v médiích) muslimové neustále vyhrávají? To se křesťané fakt neumí bránit? Proč se svých bližních nezastali a nepovyhazovali ty muslimy? Mi to hlava nebere…

Mi hlava nebere zase jiné věci, třeba tuto osobu. Abychom nezůstali na pochybách, další komentář, jak „dobře“ svůj příspěvek myslela:

Jako já nechci, aby to vyznělo špatně, myslím to právě naopak. Já těm křesťanům fandím, přála bych si, aby dokázali svému osudu v Africe čelit (viz al-Šabáb, Boko Haram) a ukázali tyranovi, že si prostě nemůže jen tak brát životy nevinných lidí (trochu mě mrzí, že to křesťané zatím řešili jenom vyvražďováním nevinných muslimů a neorientovali se na původce toho zla).

Být křesťankou a vědět, že by mě muslimové nejradši zavraždili už před vyplutím, tak si s sebou vezmu ty nejostřejší nástroje co doma mám, abych se alespoň mohla nějak bránit.

Skoro to vypadá, že IVČRN vznikla na doporučení této slečny-paní muslimky. Ti vyplouvající křesťané asi měli převelice naivní představy o mírumilovných bratrech muslimech. Snad si dokonce mysleli, že jsou na stejné lodi, utíkají před bídou a terorem těch zlých agresivních za lepším životem. No, byli na jedné lodi, jen do okamžiku krutého vystřízlivění. IVČRN, zdá se, si vzala upřímná slova sestry muslimky k srdci  již dávno, nic nechce ponechat náhodě. Připravuje si zbraně, kdyby náhodou jednou mělo jít do tuhého. Lze se jí divit?

Křesťané se na věc dívají ještě z jiné perspektivy. Uznávám, mají zábrany, které je v očích tohoto světa často diskvalifikují. Nikdy se neztotožní s heslem, že pokud chceš porazit svini, musíš se chovat jako ještě větší svině. Než by se tak chovali, raději budou trpět. Mají mistra, který jim v tom jde příkladem. To je obrovská síla. Dobře vědí, že to, co je pro okolní svět prohra, hanba, může být v konečné Boží perspektivě obrovské vítězství.

Křesťané se učí, že se nemají k lidem chovat jak svině, i když takové zacházení sami zažívají. Jsou vedení k tomu, aby odpouštěli a dokonce milovali své nepřátele (což bohužel někdy ústí až do přemrštěné podoby, kdy si podle pochybné opičí lásky nechají vše líbit). Nutně pak někdy skončí jako ty ovce určené na porážku, stejně jako skončil jejich mistr.

Jenže kupodivu to některým stojí za to. Jeden jediný člověk, který v poslední chvíli pochopí, jim stojí za to.

Jsou ještě dnes lidé, kterým stojí za to neohýbat se a celým životem hrdě svědčit, že Bůh není žádná svině (i uprostřed vyznavačů, kteří svědčí o pravém opaku). I kdyby jim to mělo přinést smrt (zatímco sviňské způsoby život). Tito lidé jsou solí země, přináší světu naději a víru, a nic jim neubere na kráse to, že se o ně otírají svými soudy různé pochybné existence. Jak je vidět, jejich víra vydává vůni, která přebije dokonce pach smrti.

 

Čest památce všech takových.

3 Komentářů

 1. 18.4.2015 – 29 Nisan 5775 v 07:48 — Odpovědět

  Víte Dado ten problém je, že (minimálně v Evropě) se nikdo nemusí bát o kejhák když zkritizuje Židy za jejich činy proti Palestincům, když si udělá legraci z Papeže, když se peprně vyjádří o bojovnících proti potratům, nebo naopak o jejich zastáncích, a našlo by se mnoho dalších témat. Ale když se někdo otře o to jedno náboženství (nebo ideologii?) tak hned musí mít doživotní ochranku – Salman Rushdie, Geert Wilders, Sabatina James, redakce Charlie Hebdo a zase by se našlo mnoho dalších příkladů. A nemyslím si že problém je v Evropě, Evropanech, nebo jejich kultuře. Tak kde asi?

  9
  1
 2. dada
  18.4.2015 – 29 Nisan 5775 v 08:52 — Odpovědět

  Na mě to působí, že muslimové se našeho svobodného světa vlastně bojí, proto jsou tak agresivní. Nejsou zvyklí kriticky uvažovat o tom svém náboženství a pak mají neustále pocit, že se jim ty jejich pilíře pod závanem kritiky bortí, reagují hystericky. Jenže na to není žádnou medicínou, když je ohleduplně budeme ponechávat v jejich bublině "jinakosti" a soucitně je izolovat od všeho, co by mohlo vzbudit jejich prudkou reakci. Jestli už teď budeme radši zametat Sabatiny, kam to asi může vést? Ona sama si povzdechla, že se horko těžko shání prachy na azylové domy pro muslimské ženy, které mají zájem se integrovat, kdežto na podporu mešit, islámské konference, propagandu, výuku islámu peníze od státu jsou.
  Podle mě je to velice mizerná zpráva i pro všechny muslimy, kteří mají zájem se začlenit. Pokud se multikulturalismus provádí takovým způsobem (ustoupíme nejagresivnějšímu, vždyť je to vlastně největší chudák), nedivím se, že to lidi tak popuzuje.
  A tady ty naše holky? To je fakt zajímavý vzorek. Jedna se pozastavuje nad tím, že se mediálně furt řeší agresivní muslimové, vždyť už je křesťané dávno mohli odkrouhnout a byl by klid (asi se s tím na její vkus moc mažeme) – a to je muslimka, ta by se tedy s bratry nemazala :-), druhá, která naopak muslimkou není, nevydýchá ženskou, která zjevně má osobní strašné zkušenosti s islámem a snaží se pomáhat stejně postiženým (což teoreticky bude také náplní práce dotyčné "kritičky"), než by se muslimové cítili šmahem dotčení, raději by zametla celou Sabatinu i se všema nešťastnýma holkama někam pod koberec. Jen aby nešpinily islám.
  No tak kde to jsme, co to je za blázinec?

  3
  0
 3. danny
  18.4.2015 – 29 Nisan 5775 v 12:54 — Odpovědět

  žeby Orwellova farma?Len Major a Napoleon boli vymenení za novodobejší klon?

  1
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Aerolinky čelí skandálu kvůli segregaci podle pohlaví

Další článek

Počet útoků na muslimy ve Francii vzrostl šestkrát