Zdroj: Shekel

Pokud budeme živi a zdrávi a dá-li Bůh, budeme spolu tento rok tvořit zvláštní náhrdelník.

V Bibli totiž můžeme najít zajímavé perly. Každý týden přidáme jednu a když budete trpěliví, získáte na konci roku náhrdelník, který padne přesně na Vás krk.

Jednotlivé perly budeme navlékat na zvláštní, velice jemný a přitom pevný řetízek. Tak pevný, že se nepřetrhne a udrží naše perly pohromadě.

Apoštol Pavel ho popsal následujícími slovy:

“Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí,

láska se nevychloubá a není domýšlivá.

Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch,

nedá se vydráždit, nepočítá křivdy.

Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy.

Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá.

Láska nikdy nezanikne.

Proroctví – to pomine; jazyky – ty ustanou; poznání – to bude překonáno.

Vždyť naše poznání je jen částečné, i naše prorokování je jen částečné;

až přijde plnost, tehdy to, co je částečné, bude překonáno.

Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě,

smýšlel jsem jako dítě, usuzoval jsem jako dítě;

když jsem se stal mužem, překonal jsem to, co je dětinské.

Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.

A tak zůstává víra, naděje, láska – ale největší z té trojice je láska.”

(1.Korintským 13,4-13)

Láska. Tohle slovo popisuje to nejcennější, co v životě můžeme získat. Je to ale slovo, pod kterým si lidé představují různé významy. Proto jsme začali biblickou definicí lásky.

Při pozorném čtení tohoto popisu lásky si možná pomyslíte, že Pavel popisuje lásku “z jiného světa” a bude to pravda. Je to totiž popis lásky, kterou nás miluje Bůh, stvořitel celého vesmíru. Jen on dokáže milovat touto láskou. Když Jan ve svém dopise píše, že “Bůh je láska” (1.list Jana 1.4), má na mysli právě stejnou lásku, jakou popsal Pavel.

Apoštol Pavel dává svou definici lásky do zvláštní souvislosti. Uvádí ji slovy: “Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon.

Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem.

A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje.” (1.Korintským 13,1-3)

Bez lásky člověk nemůže být šťastný. Právě láska dává smysl našemu život i našim skutkům. Pavel napíše svou definici Boží lásky a pak nás vyzve: “Držte se lásky…” (1.Korintským 14,1)

Zajímavá slova napsal apoštol Jan: “Také my jsme poznali lásku, kterou Bůh má k nám, a věříme v ni. Bůh je láska, a kdo zůstává v lásce, v Bohu zůstává a Bůh v něm.” (1.Janův 4,16) Pokud chci, aby se má láska stala pevným řetízkem, na který mohu bezpečně navlékat jednotlivé perly, měl bych “zůstávat v Bohu”. Měl bych se co nejčastěji pohybovat v jeho blízkosti a sledovat jeho lásku ke mně. Pak se naplní zvláštní biblické zaslíbení: “Na odhalené tváři nás všech se zrcadlí slavná zář Páně, a tak jsme proměňováni k jeho obrazu ve stále větší slávě – to vše mocí Ducha Páně.” (2.Korintským 3,18)

Zvu vás do kroužku přátel, kteří se během roku 2011 pokusí vyrobit zvláštní šperk. V čem je jeho zvláštnost? Může ho nosit jen ten, kdo ho s Boží pomocí sám vytvoří. Jen pak bude na jeho krku bude vydávat zvláštní přitažlivou zář. Zář, kterou mu propůjčí samotný Hospodin.

Autor: Vlastík Fürst

Přečtěte si také od autora: Dar víry

4 Komentářů

 1. Liduš Grycová
  5.1.2011 – 29 Tevet 5771 v 14:51 — Odpovědět

  Ahoj Vlastíku,
  moc hezký článek,který ve mně něco hezkého odkryl,děkuji moc za ten pocit:)Liduš

  0
  0
 2. Vlastík
  5.1.2011 – 29 Tevet 5771 v 15:02 — Odpovědět

  Tak to mne těší. Ať to hezké dlouho vydrží.

  0
  0
 3. achabisko
  9.1.2011 – 4 Shevat 5771 v 02:40 — Odpovědět

  be*H – Teším se na perličku Soudu :O))

  0
  0
 4. Vlastík
  9.1.2011 – 4 Shevat 5771 v 07:51 — Odpovědět

  Jednou perličkou bude spravedlnost. Jestli dojde i na soud, to ještě nevím. Ale je to téma, které mám rád. Zvláště v knize Daniel.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

AP: Izraelský památník Jad Vašem se snaží učit Araby o holokaustu

Další článek

Izrael požádal oficiálně Obamu o milost pro špiona Pollarda