Zdroj: Archiv

Na začátku dubna by měl Prahu navštívit izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Prohlásil to dnes ministr zahraničí Karel Schwarzenberg po schůzce s místopředsedou izraelské vlády Danem Meridorem. Ten je také ministrem pro výzvědné služby a atamovou energii židovského státu.

Pokud Netanjahu do Prahy skutečně přijede, půjde o první návštěvu předsedy izraelské vlády v Praze od vzniku státu Izrael.

“Bude to unikátní příležitost a historická návštěva,” poznamenal po jednání se Schwarzenbergem izraelský ministr Meridor. Schwarzenberg se s Netanjahuem setkal v lednu při své zahraniční cestě do Izraele a okolních států. Zároveň uvedl, že na termínu Netanjahuovy návštěvy by se již nemělo nic měnit.

Při své poslední schůzce počátkem roku se oba politici shodli na tom, že je potřeba výraznější ekonomická spolupráce mezi oběma zeměmi. Netanjahu k tomu dodal, že je potřeba posílit i turistický ruch. Na schůzce se také řešila blízkovýchodní situace, vztahy Izraele s okolními zeměmi a otázka íránského jaderného programu.

S ministrem Meridorem se dnes setkal i český ministr obrany Alexandr Vondra.

Autor: redakce Shekel.cz

1 Komentář

  1. Hynek
    15.2.2011 – 11 Adar A 5771 v 20:44 — Odpovědět

    Bylo by fajn mít silnější a stabilenější most mezi Izraelem a českým státem. Rád bych se tam podíval

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Pomozte proti hyenám!

Další článek

Muslimské bratrstvo: „Izrael je okupant“