Zdroj: Shekel

Plánujete rádi? Na kolik let dopředu máte své plány?

Vzpomínám si na příhodu, kterou mi vyprávěl kamarád. Dělal topení zákazníkovi, kterému v té době bylo 94 let. Domlouvali se, jak by to chtěl a nabízel mu, že by rozvod topné vody mohl být tažený po zdi. Zákazník s tím ale v žádném případě nechtěl souhlasit. Prohlásil: “Přece se na to celý život nebudu dívat!”

To je v 94 letech optimistické prohlášení. Takže na jak dlouho dopředu plánujete? Jednou jsem v kázání prohlásil, že prvních tři sta let se v nebi budu jen vyptávat, protože mám spoustu otázek, které se týkají Bible. Lidé v sále se na mne v té chvíli dívali tak nějak divně. Zjistil jsem, že oni neplánují, co budou dělat celou věčnost v nebi.

K dnešnímu zamyšlení mne dnes ráno inspiroval Davidův žalm. V jeho závěru je napsáno:

“Uvidíš, že spravedlivým, čestným a upřímným

nakonec vždy patří budoucnost.

Bezbožníci zato budou vyhlazeni,

do jednoho zhyne jejich potomstvo.

Bůh je spása spravedlivých,

jejich štít a pevnost v čase soužení.

Bůh je vytrhuje z moci násilníků

zachraňuje ty, kdo k němu utekli.” (Žalm 37,37-40; Průvodce životem)

Také David mi připadá jako optimista. Na více místech plánuje i svou věčnost. Věří, že smrtí vše nekončí, věří ve vzkříšení z mrtvých.

V  jiném žalmu David zpívá:

“Jsem veselý, protože mám v Božích očích cenu,

on i mé tělo chová v bezpečí.

Ty mne vysvobodíš jednou z hrobu

a nenecháš mne navždy zahynout. (Žalm 16,9+10)

Při čtení této jeho písně se mi vybavila slova apoštola Jana:

“A viděl jsem nové nebe a novou zemi, neboť první nebe a první země pominuly a moře již vůbec nebylo. A viděl jsem od Boha z nebe sestupovat svaté město, nový Jeruzalém, krásný jako nevěsta ozdobená pro svého ženicha. A slyšel jsem veliký hlas od trůnu:

“Hle, příbytek Boží uprostřed lidí, Bůh bude přebývat mezi nimi a oni budou jeho lid; on sám, jejich Bůh, bude s nimi, a setře jim každou slzu s očí. A smrti již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude – neboť co bylo, pominulo.”

Ten, který seděl na trůnu, řekl: “Hle, všecko tvořím nové.”

A řekl: “Napiš: Tato slova jsou věrná a pravá.”

A dodal: “Již se vyplnila. Já jsem Alfa i Omega, počátek i konec. Tomu, kdo žízní, dám napít zadarmo z pramene vody živé. Kdo zvítězí, dostane toto vše; já mu budu Bohem a on mi bude synem.” (Zjevení Janovo 21,1-7)

Víra v Boha nám dává nádhernou budoucnost. Dokonce i v případě, že jsme právě zjistili, že trpíme nevyléčitelnou nemocí. Víra nám i v takovém případě dává odvahu plánovat dalekou budoucnost.

Když kamarádce umíral dospívající syn na rakovinu, při posledním setkání říkal: “Maminko, neplač. Brzy se zase uvidíme.”

Budoucnost je osmou perličkou na našem náhrdelníku. Ten, kdo věří Bohu a jeho slovu, Bibli, může plánovat, jak prožije “věčnost”. Zkuste si dnes večer najít chvíli času. Až budete sami, zavřete oči a představujte si, že jste v nebi. Přemýšlejte o lidech, se kterými byste se tam rádi setkali. A pak o tom rozmlouvejte se svým Bohem, který jediný může věčný život nejen nabízet, ale také tento slib splnit. Vyplatí se mu důvěřovat.

Autor: Vlastík Fürst

Přečtěte si také 8. díl: zde

1 Komentář

 1. 26.2.2011 – 22 Adar A 5771 v 19:05 — Odpovědět

  Nepredstavujte si neba ani vecny zivot jako nic, co znate zde na Zemi, protoze to se to neda k nicemu co tady znate prirovnat.
  Zde vidite jen v zrcadle jako v hadance,ale pak uzrite tvari v tvar a nebudes mit uz zadne otazky, potreby ani pochyby..
  J.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Turnovské muzeum chystá výstavu věnovanou odkazu tamních Židů

Další článek

Empatia