Zdroj: google.cz

Dříve hledali nastávající rodiče v Izraeli inspiraci při vymýšlení jména pro svého potomka v bibli, dnes se mnozí spoléhají spíše na internet.

Manželé Lior a Vardit Adlerovi z Hod Hašaronu u Tel Avivu například pojmenovali svou novorozenou dcerku Like – podle ikony “to se mi líbí” na sociální síti Facebook.

“Facebook dnes dělá revoluce,” zdůvodnil otec Lior tuto neobvyklou volbu jména v rozhovoru s agenturou DPA. To prý ale vůbec nemusí jeho dceru ovlivnit: “Nechci z ní bezpodmínečně vychovat revolucionářku,” připustil.

Jméno Like prý s manželkou vybrali i jako preventivní opatření. Když už budou stejně všichni přátelé a známí klikat na stejnojmennou ikonu, jakmile uvidí první fotografie sladkého miminka, mohou děvčátko logicky rovnou tak pojmenovat. Něco pravdy na tom je: přátelé na Facebooku už klikli na ikonu Like čtyřicetkrát.

A nakonec i sám pyšný novopečený otec říká: “Je to má holčička, moje láska, a líbí se mi”.

Nebojí se ale, že dcerka jednou své rodiče bude kvůli tomu jménu proklínat? “Zeptal jsem se jí, ale neodpověděla mi,” řekl otec se smíchem.

Mezi svými dvěma staršími sestrami si Like každopádně nebude připadat nijak zvláštně. Pro ně našli rodiče jména ve společném koníčku, vaření. Jedna se jmenuje Dvaš (Med) a druhá Pie (Koláč).

Pět nejoblíbenějších jmen pro novorozené dívky v Izraeli podle statistiky jsou: Noa, Šira, Maja, Tamar a Jael.

Tel Aviv 16. května (ČTK)


Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Tajemství Omeru

Další článek

Interview s Fedorem Gálem