Zdroj: Shekel

Svatému Augustinovi je připisován tento výrok: „I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností, mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým.“ Vzpomněl jsem si na tato slova, když jsem četl zprávu o dalším vyostření bojů mezi Palestinci z Gazy a státem Izrael.

Český rozhlas poplatný islamistické propagandě označil za viníka  nejnovějšího násilí stát Izrael, který si „dovolil“ zlikvidovat šéfa jedné z palestinských teroristických skupin Zuhajra Kajsího. Ostřelováni izraelských civilních cílů Palestinci bylo podle Českého rozhlasu reakci na tento čin izraelské armády.

Ano, takovéto tendenční zpravodajství českých medii ovlivňuje myšlení mnoha Čechů. Ti z naších spoluobčanů, kteří se příliš nepídí po jiných zdrojích zpráv nebo neuvažuji logicky, mohou být touto propagandou ovlivněni. Ano, i já jsem byl kdysi jedním z takových obyčejných Čechů. Jenže …

Jenže realita je úplně někde jinde. Stát Izrael se rozhodl Kajsího eliminovat neboť se aktivně dlouhodobě podílel na podpoře terorismu proti izraelským civilním cílům. Aspoň, že tuto informaci Český rozhlas vložil na závěr celé své zprávy. Přesto použilo české Sdružení přátel Palestiny tvrzení Českého rozhlasu o odpovědnosti státu Izrael, jako oznámení celé zprávy na Facebook.com a přesně takto jednostranná propalestinská propaganda v Česku pracuje.

Pokud někdo věří, že se takovým způsobem dopracujeme míru na blízkém východě, tak se hluboce mýlí. Naopak lze čekat, že cílem propalestinské propagandy dnes není mír, ale stav, kdy evropská veřejnost opustí stát Izrael a USA již nebudou mít sil na jeho podporu. Pokud snad nějaký člověk věří, že pak bude mír …

Tak je dosti naivní, nebo´t pak mír nebude. Naopak jen dojde k splnění věčného snu islamistů a arabských nacionalistů a území od řeky Jordán k středozemnímu moři bude vyčištěno od židů. Teda až stát Izrael bude poražen rodicím se Sojuzem islamistických státu.   Jenže tím to neskonči. Odstraněním státu Izrael nezmizí psychopatická porucha dnešní muslimské a arabské populace. Jen bude v jejich psychotickém stavu nahrazen velký satan stát Izrael Evropu. A tak stejně jako politika appeasementu v 30 letech 20 století vedla k druhé světové válce, povede i dnešní politika appeasementu  k radikálnímu islámu a arabskému nacionalismu k novému konfliktu mezi Evropany a muslimy.

Autor: Lukáš Lhoťan

8 Komentářů

 1. Mirek
  13.3.2012 – 19 Adar 5772 v 13:13 — Odpovědět

  A jak že zní údajná “islamistická propaganda” Českého rozhlasu (resp. Břetislava Turečka, jednoho z mála českých novinářů, co o Izraeli a BV opravdu něco ví)? Takto: “Na jižní Izrael od pátku dopadlo už více než 90 palestinských raket a granátů. Útoky odstartoval izraelský atentát na předního palestinského velitele Zuhajra Kajsího, který stál v čele velké ozbrojené organizace Výbory lidového odporu.” Mohl by mi autor vysvětlit, co je na této formulaci nepravdivého či manipulativního?

  1
  0
 2. Erich
  13.3.2012 – 19 Adar 5772 v 15:52 — Odpovědět

  Lukáši pojem velký Izrael a jeho propagátoři, to ti asi zůstává zcela utajeno že? Taže jak naznačuješ, kdo touží po Judenfrei Izreeli – Palestině je bekané ee. S tím souhlas. A kdo touží po Arabfrei Izraeli a Palestině je prosím tě co???? Na toto téma jdou dohledat mnohé výroky izraelských politiků.

  Lukáši trochu si zaparafrázuji Co jsme činili druhým, hrozíme se, aby nám nebylo oplaceno.

  Takto dnes vidím mnohé komentáře.

  Existuje spousta židovské, izraelské literatury a mnohá i když psána lidmi hlásícími se k sionismu, dává na dění BV zcela jiný náhled než jakým jsme zde bombardováni. A jak píše Achab, čísla (historická fakta) ta jsou neůplatná.

  0
  0
 3. Lukáš Lhoťan
  13.3.2012 – 19 Adar 5772 v 21:26 — Odpovědět

  Mírku, jednoduše z Gazy létají rakety skoro každý den. Hamas v Gaze toleruje přípravu teroristických útoku na izraelské civilisty, ale vše dle zprávy ČRO odstartuje Izrael, tedy má Izrael čekat na to, až nějaký magor povraždí jeho občany, aby reagoval?

  0
  0
 4. Lukáš Lhoťan
  13.3.2012 – 19 Adar 5772 v 21:32 — Odpovědět

  Erik, Izrael není svatý, ale je pořád lepší než ten fanatismus co jsem viděl mezi muslimy a některými Araby …

  0
  0
 5. Erich
  14.3.2012 – 20 Adar 5772 v 10:24 — Odpovědět

  Tohle bych nechal na redakci zdali mi to vůbec dovolí, ať tu nedělám špatnou agitku.

  Lukáši máš rád Ž/židovské žurnalisty??? Zkus si někde či od někoho půjčit Davida Hirsta.

  http://www.eruditus.cz/knihy/david-hirst/puska-a-olivova-ratolest

  http://en.wikipedia.org/wiki/Benny_Morris

  Bohužel od Bennyho jeho stežejní dílo nebylo přeloženo do čestiny.
  Dá se sehnat jenom jeho historie mossadu on

  http://www.kosmas.cz/knihy/163792/mossad/

  A konkrétně k těm raketám. Jistě, je to opruz, někdy smrtící, ale protože rád studuješ a přemýšlíš tak zde máš nějaké upřesnění. Snad to pochopíš. Ten výsledek, ten byl pro mne obrovským překvapením.

  http://www.theisraelproject.org/site/c.hsJPK0PIJpH/b.3906189/k.EDAC/Rocket_and_Mortar_Fatalities_in_Israel.htm

  http://www.shabak.gov.il/English/EnTerrorData/decade/Mortar/Pages/default.aspx

  http://www.shabak.gov.il/English/EnTerrorData/decade/Rocket/Pages/default.aspx

  http://www.btselem.org/israeli_civilians/qassam_missiles

  0
  0
 6. JB
  14.3.2012 – 20 Adar 5772 v 10:58 — Odpovědět

  Raketový útok na Kajsího byl odvetou za dvojí útok Arabů na Izrael.

  David Hirst je novinář, nikoli historik, a jeho práce podle toho dopadá.

  Benny Morris naopak historik je a jeho názory jsou opravdu zajímavé:
  http://www.webcitation.org/5pvy2Rvfw

  Q: Are you an advocate of the transfer of 1948?

  BM: “There is no justification for acts of rape. There is no justification for acts of massacre. Those are war crimes. But in certain conditions, expulsion is not a war crime. I don’t think that the expulsions of 1948 were war crimes. You can’t make an omelet without breaking eggs. You have to dirty your hands.”

  Q: We are talking about the killing of thousands of people, the destruction of an entire society.

  BM: “A society that aims to kill you forces you to destroy it. When the choice is between destroying or being destroyed, it’s better to destroy.”

  0
  0
 7. Lukáš Lhoťan
  14.3.2012 – 20 Adar 5772 v 18:55 — Odpovědět

  Víte, nic proti, ale dnes je rok 2012 a to by si měli uvědomit i Palestinci a chovat se podle toho a ne jako by jim mohlo dnes projít pořád provést etnickou čistku a pokud tak uvažuje i nějaký Izraelec, tak by si to měl uvědomit též.

  0
  0
 8. bratr v triku
  16.3.2012 – 22 Adar 5772 v 10:00 — Odpovědět

  Lukáši, Vy se už nápadně podobáte Kusákovy! Také si uvnitř hlavy začínáte konstruovat vlastní světy a v tom vnějším se přestáváte orientovat. Mám o Vás strach!

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izrael a rebelové z Gazy se dohodli na Egyptem vyjednaném příměří

Další článek

Interview s Irenou Kalhousovou