Zdroj: lidovky.cz

Jako poslední na tuto pravdu přišly Věci veřejné.Tanečky s požadavky Věcí veřejných známe už dlouhá léta. Je to takový folklor naší politiky. Už mi i přestalo unikat o co jde. Vít Bárta, či někdo jiný, vždy něco vypustil, něčím pohrozil a vláda se strachy skoro pokakala, začalo se jednat (rozuměj ustupovat) a bylo vymalováno. A tak naše “pravicová” vláda má stále deficitní rozpočet. Z radikálních reforem zbyl jen odvar a kdo si dnes něco uspoří, nemůže si být jistý, že mu z toho v budoucnu něco zbude. Škoda.

Ale každému džbánku se jednou ucho utrhne. A najednou se Věci veřejné začaly divit, když koaliční partneři najednou řekli: “Dost,  a budou volby”. Prostě vyděrač konečně narazil. Od koryt se Věcem veřejným zjevně nechce a tak daly zpátečku. Kolikrát už lidstvo zažilo tu situaci, že s vyděračem se opravdu nemá jednat, vyděrač se má odstřelit. A to i za cenu ztráty rukojmích. Vím, zní to tvrdě, ale do budoucna to zachrání těch rukojmích více. Ale to jsem odbočil.

Představme si, že by na ty předčasné volby skutečně došlo. Guru TOP 09 Kalousek se nechal slyšet, že by si dokázal představit spolupráci s ČSSD. Vzpomeňme si, že si jednoho času dokázal představit i spolupráci s KSČ(M). A všechno přečkal a přestál. Na něm je jasně vidět, že to je takový držák se u koryta za jakoukoliv cenu a s kýmkoliv. Až si říkám, že to snad už musí být strach. Strach z toho, že pokud od toho koryta zmizí, tak na něj něco vyplave.

Předseda ČSSD Sobotka je naštěstí inteligenčně trochu zabedněný a tento návrh dopředu rovnou zamítl. Jinými slovy mu ale nezbude nic jiného, než spolupracovat s komunisty. To levicovým voličům zjevně nevadí a ty hlasy tu budou. A bude dobře pro všechny pár let. Bude se zase rozdávat. Vzpomeňme si, když Bohuslav Sobotka šéfoval ministerstvu financí, měli jsme rekordní hospodářský růst a schodky rozpočtu přesto rostly. Takže za dnešní okolní ekonomické situace a budoucí vlády levice se můžeme sice těšit na pár pěkných let, kdy budou mít všichni všechno, ale potom přijde takové spoření, že proti tomu dnešní náznaky reforem, proti kterým kdekdo bojuje, budou jen slaboučkým odvarem.

Kalousek svým prohlášením o možné spolupráci s ČSSD bohužel udělal ještě jednu věc. Pokud Sobotkovi spolupráci s komunisty jeho voliči sežerou, tak Kalouskovi spolupráci s ČSSD jeho voliči asi nezbaští ani náhodou. Takže Kalousek zase odvál pár hlasů pravice do ztracena. Voličský potenciál levice tak posílil.

Vyděrač narazil a tentokrát ustoupil. To ale nic nemění na faktu, že za dva roky, nebo i dřív, ta levice u nás nastoupí, soudě podle současných voličských preferencí. Bude tedy sice pár let dobře, ale pak?

Autor: Tomáš Flaška

3 Komentářů

 1. ch@ch.ar
  11.4.2012 – 19 Nisan 5772 v 13:27 — Odpovědět

  Nastoupí levice, pak pravice, pak znova levice, zase pravice… Tak už to chodí :)

  0
  0
 2. plan-9
  11.4.2012 – 19 Nisan 5772 v 14:23 — Odpovědět

  kdyby byly limity na cenu volebnich kampani, na poslaneckou imunitu,
  kdyby byly informace o statnich zakazkach zverejnovany, kdyby bylo
  lobovani v politice pod kontrolou, kdyby mezi firmami byla konkurence,
  kdyby firmy nechtely spolu s dosazenim monopolu dosahnout monopolu
  i v politice, kdyby vsichni platili dane, chudi i bohati……..
  tak by mohla vladnout levice i pravice a stat a ekonomika by mohly
  fungovat.

  0
  0
 3. Antonín Blažek
  11.4.2012 – 19 Nisan 5772 v 18:52 — Odpovědět

  Ptá se vnouček: “Babičko, jací byli ti komunisti? Červení, modří, zelení…?
  “Zlatííí, zlatí byli synáčku zlatí byli komunisti”. odpovídá babička.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Duka:Věřících úbývá kvůli generační výměně a nechuti k institucím

Další článek

AP: O úřad prezidenta Egypta se ucházejí nečekaní kandidáti