Zdroj: Shekel

Příbuzní dvou set padesáti šesti palestinských vězňů se dnes shromáždili na hranici mezi pásmem Gazy a Izraelem, aby se poprvé po šesti letech vydali do izraelské věznice na setkání se svými blízkými. Zástupci Mezinárodního výboru Červeného kříže uvedli, že  skupina čítá čtyřicet manželek, matek a otců uvězněných Palestinců.

Izrael návštěvy příbuzných  povolil letos v květnu, po protestní hladovce vězňů.

Zákaz návštěv platil od roku 2006. Tehdy se únosci zmocnili izraelského vojáka Gilada Šalita, kterého vloni vyměnili za několik set  palestinských vězňů.

V izraelských věznicích se nachází několik tisíc Palestinců, 450 z nich z pásma Gazy.

Autor: redakce Shekel.cz

2 Komentářů

 1. Antonín Blažek
  17.7.2012 – 27 Tammuz 5772 v 17:34 — Odpovědět

  Izrael po letech povolil palestinským vězňům návštěvu rodin
  Je to veskrze positivní informace. No a taky tak trochu propagandistický článek. Člověk by “očekával” nadšenou a bouřlivou diskusi. Ale kde ni tu nic.
  To mi připomnělo vyprávění mého otce. Měl zvláštní nemoc. Pět let po sobě trávil od podzimu do léta v plicních léčebnách a ozdravovnách. Dělaly se mu při chladném počasí díry do plic.
  V Léčebně Žáry s ním ležel i jeden ruský voják. Nějaká vyšší šarže to byla. Ten vždy když dávali nějaký ten budovatelská sovětský film odcházel od televize. Asi věděl proč.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 2. Franta
  20.7.2012 – 1 Av 5772 v 11:31 — Odpovědět

  Ó jak jsou na ně hodní :-)
  Ale vážně, dobře se poučili z toho, jak s nimi zacházeli Němci a celkem se i zdokonalují.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Průměrný Arab prý přečte za rok šest stránek

Další článek

Investoři se nezbláznili