Zdroj: ihned.cz

Bývalý ředitel Dopravního podniku Martin Dvořák se ohrazuje proti nařčení, že se za něj prošustrovalo půl miliardy korun.

Chystá se dokonce podat i trestní oznámení snad pro pomluvu. Naopak u dnešního vedení Dopravního podniku zase vzniká pochybnost při výběru firmy na obnovu kolejí. Výběrové řízení prý bylo uděláno na míru jedné firmě. A tak to do sebe obě strany perou hlava nehlava. Jedná se vždy jen o kšeftíky pro kamarádíčky a nakonec to všechno stejně platíme my všichni.

Nechci teď hodnotit kdo má pravdu či nemá, kdo krade či nekrade. Ale chtěl bych poukázat na minulost pana Martina Dvořáka, pak si o něm můžete udělat obrázek sami.

Ještě než nastoupil do čela Dopravního podniku, tak šéfoval dlouhá léta televizi Prima. Jistě si vzpomenete na reality show Vyvolení (či jak se to na Primě jmenovalo). Pronajala se vila, tam se uzavřelo několik lidí a diváci v přímém přenosu sledovali ve dne v noci co tito dělají či nedělají a postupně je posílali domů až zůstal vítěz, který zinkasoval tučnou cenu. Tenkrát, jelikož to byl formát pořadu v Česku neokoukaný, to sledovalo značné množství populace. To bylo poprvé, co Prima ve sledovanosti předstihla i Novu.

A uprostřed několikaměsíční soutěže náhle v nejsledovanějším čase vystoupil na obrazovku ředitel televize Prima Martin Dvořák a s vážnou tváří oznámil, že majitel vily je bez předchozího upozornění vypověděl z nájmu a že soutěž bude muset asi skončit. Poprvé se zpozdily s platbou a už je hned vyhazuje. Půlka národa div slzičku nezatlačila a pana ředitele nám muselo být líto. Obzvláště když v pozadí bylo vidět svalovce z najaté bezpečnostní agentury, kteří chudákovi panu řediteli a jeho lidem bránili ve vstupu do vily.

A jaká byla skutečnost? Prima měla vilu pronajatou a dle smlouvy platila měsíčně nájem k určitému datu. Výjimečně se mohla s placením zpozdit o asi dva týdny (nevím přesně), pokud by přetáhla i tento limit, smlouva by přestala platit. Prima platila VŽDY s oním povoleným zpožděním, tedy toto nebylo poprvé a jednou pak dokonce přetáhla i tento limit. Majitel firmy samozřejmě tím pádem považoval smlouvu okamžitě za ukončenou a televizní štáb již nechtěl vpustit. Na ochranu si najal bezpečnostní službu.

Jinými slovy pan Dvořák nejen že lhal. On lhal dokonce v přímém přenosu v nejsledovanějším čase televizní stanice, která měla tenkrát velmi vysokou sledovanost. Nestydatost je pro toto slabé slovo. A dnes mu máme věřit, když tvrdí že v Dopravním podniku nic neukradl, případně nedohodil předražené zakázky kamarádíčkům?

Autor: Tomáš Flaška

1 Komentář

  1. =Pavel=
    20.7.2012 – 1 Av 5772 v 17:48 — Odpovědět

    Jé mnoho způsobu jak krast. Muj oblíbený fyzik Lev Lanadu kdysi v hloubi sovětské totality sledoval vystoupení nějakého soudruha který plkal nesmysly. Hned se rozčílil a nazval ho zlodějem neboť bere peníze za nic. Někteří top manažeři i kdyby nekradli jsou zlodeji. A jiní kteří poctive pracuji a nepoctive davaj uplatky nebo je berou jsou zloději tez. Ti třetí nechávají bezostysne zneužívat svoje zakazniky a okrádání se stalo jejich zivobytim.

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Dvě jména Vznešeného …

Další článek

Drahá smrt