Zdroj: Shekel

Mi spoluobčané si stále více stěžují na úpadek naši společnosti, korupci, nemorálnosti apod. Jenže většinou hledají chyby u jiných a nedívají se sami na sebe. Přitom, kdybychom hledali poučení v dědictví naších předků mohli bychom snadno nalézt odpovědi na naše problémy a stav naši společnosti.

V Bibli v knize Sírachovec se říká: „Jaký soudce lidu, takoví jeho úředníci, jaký správce města, takoví všichni jeho obyvatelé.“ Ano, máme takové představitele státu a společnosti jaké si zasloužíme, nebo-li jaké máme představitele společnosti, takovou máme společnost.

Sírachovec dále pokračuje slovy: „Nevzdělaný král uvede svůj lid do zkázy, ale rozumností vladařů bývá město zvelebeno.“ Sírachovec, ale také zajímavě popisuje proč jeden národ nahrazuje jiný: „Kralování přechází z národu na národ kvůli bezpráví, násilnictví a hrabivosti.“ Možná proto Evropa pomalu vymírá a evropské národy jsou nahrazované národy neevropskými, převážně muslimskými.

Tak jako zanikly říše co byly před vznikem moderních evropských státu, tak i dnešní evropské země možná směřují k zániku. Je zajímavé, že Biblická kniha Přísloví má v důvodech pádu „špatných“ vládnoucích elit celkem jasno: „V množství lidu spočívá důstojnost krále, kdežto úbytek národa je zkáza pro vládce.“ Samotná Bible varuje ty co ji studují, že spása propadu populace společnosti/národa není v přistěhovalectví, ale v dobrých vládnoucích elitách, které se starají o to, aby její národ neupadal a nevymíral, ale naopak prosperoval. Je jen otázkou jestli anti-křesťanská společnost je schopná uznat biblické varováni před špatnou vládou …

Autor: Lukáš Lhoťan

1 Komentář

 1. Antonín Blažek
  1.8.2012 – 13 Av 5772 v 19:33 — Odpovědět

  Už přes dvacet let žijeme v satanově režimu. Nemyslím tím oddaného božího úředníka který s Božím svolení pokoušel a týral Joba. Satan měl pravdo když podezříval Joba s účelového konáni. Job ve zkouškách obstál. My jsme v roce 1989 a následných letech zcela propadli. Republiku nám rozkradli. Teď sluhové satana kradou majetek ve vlastnictví občanů.
  Nečekejte nikdo, že Vám někdo pomůže. Každý si musí pomoci sám. Nebo s pomocí Panovníka těm sluhům satana nakopat zadek. Kdykoli šel Izrael k Bohu, kráčel Bůh před Izraelem a drtil jeho nepřátele. Muslimové nejsou našimi nepřáteli. Kdyby byli našimi protivníky, a my byli božími dětmi, nedovolil by Hospodin naší pohanu.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Koruny úcty ..

Další článek

Platy politiků se zvýší. Hrr na ně!