Zdroj: asseenontvguys.com

Opět se rozdmychávají vášně. A média se slétají jako supi.Ta zpráva ovládla českou zpravodajskou scénu asi před týdnem. Teď je na chvíli klid, jsou parlamentní prázdniny. Ale pak to zase začne. Politici se v tom svezou, zvýší si platy, ano. Ale nezapomeňme, kdo to způsobil. Kdyby se před nějakým časem neozvali soudci, jako státní zaměstnanci, že jich se přeci nemůže snižování platů dotýkat, tak by dnes bylo ticho po pěšině.

Ani to by nestačilo. Ti soudci to prohnali soudní mašinérií, až k Ústavnímu soudu, který rozhodl, že se skutečně platy soudcům snižovat nemohou. Prostě kapři si rybník nevypustí a tak soudci sami sobě rozsoudili, že jim se prostě platy snižovat nemohou.

To jsou ti samí soudci, z jejichž řad pochází například proslulý konkurzní soudce Bérka, který neváhal svými rozhodnutími krást zavedené firmy a ničit existence poctivých podnikatelů.

Z jejich řad pochází i soudce, který odsoudil bývalého senátora Nováka za 40 milionový úplatek k pokutě 5 milionů a podmíněnému trestu. To je, jakoby úplatek zlegalizoval a vlastně jen dodanil. Naštěstí vyšší soud toto rozhodnutí zvrátil. Ale děje se tak pořád?

Nenadávejme tedy nejvíce na politiky. Tentokrát si jen přisadili, ale prohnilé je to i jinde.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Biblická moudrost o špatné vládě …

Další článek

Násilí v Bavorské mešitě kvůli milence duchovního