Zdroj: Shekel

“Platí-li zákaz veřejného nošení muslimských závojů, měl by samozřejmě začít platit i zákaz nošení jarmulek”,
řekla Marine Le Pen v pátečním interview pro francouzský deník Le Monde.

Strana Marine Le Pen, známá svými anti-imigrantskými a anti-muslimskými postoji se intenzivně angažovala v prosazování zákazu burek, niqábů a hidžábů na veřejných místech. Francouzský ministr školství Vincent Peillon k tomu řekl, že Le Pen svými prohlášeními “rozdmýchává plameny fundamentalismu”, přičemž “hlavní fundamentalistkou je ona sama.”
Nyní Marine Le Pen říká, že po zákazu muslimských závojů plně podporuje zákaz nošení kippot.

Prezident Konference evropských rabínů, rabbi Pinchas Goldschmidt, reagoval slovy, že Marine Le Pen se znovu ukázala býti nehodnou francouzské politické scény.

“Její návrh zákazu nošení jarmulek na veřejnosti nás posouvá zpátky do časů vichistickým státem sponzorovaného antisemitismu. Každý duševně zdravý politik bude tyto výroky považovat za úplné šílensví a urážku francouzských ideálů svobody projevu,” řekl dále Goldschmidt.

Autor: redakce Shekel.cz

(zdroj: jpost.com)

8 Komentářů

 1. Miguel
  22.9.2012 – 6 Tishri 5773 v 18:50 — Odpovědět

  Mě by zajímalo, co rabbi Pinchas říkal na zákaz hidžábů.

  0
  0
 2. woodoo
  24.9.2012 – 8 Tishri 5773 v 16:24 — Odpovědět

  No, a jsme u jádra pudla. Chci-li nosit na veřejných místech kippot z důvodu své víry, pak je zapotřebí shledat nošení hidžábu ze stejného důvodu, jako oprávněné.

  0
  0
 3. 24.9.2012 – 8 Tishri 5773 v 17:37 — Odpovědět

  A katolíci si sundají křížky a náušnice a komunisti odznaky? NEsmysl, Paní Le Pen je stejnej populista jako ex-futuro prezident Zeman, který loví body na zášť majority proti cigánům. Původně přeci zahalení zakázali muslimům ve Francii kvůli terorismu -resp. že jim není vidět do tváře. S tou tzv.”vírou” to nemělo zhola noc co do činění.
  A na okraj, kdo něco nosí z důvodu své víry – možná by se mu to zakázat mělo. Big BOss nestojí o uniformy. :o))

  0
  0
 4. =Pavel=
  24.9.2012 – 8 Tishri 5773 v 18:10 — Odpovědět

  Některý módní styly mají znaky náboženství stejně jako i sportovní kluby. Jecich příznivci je berou vážněji než mnohý člen oficiálních náboženství svou církev. Teké svoje představitele zbožňují a propadají v trans. Rešení proto je pouze v uniformách. Za neuposlechnutí pak nucené nošení obleku antagonistické sekty.

  0
  0
 5. woodoo
  24.9.2012 – 8 Tishri 5773 v 18:34 — Odpovědět

  No právě, neříkám tím, že máme apriori zakazovat. V tomto jsem v opozici s Le Pen. Jde o motivace, ona je má v tomto případě latentní, jen situaci zneužívá. A jak je to jinde, v jiných oblastech bramboroidu Zeměgule? Budu-li vycházet z našeho právního řádu, v současné době platného, nemám jiné volby. :O)

  0
  0
 6. Jaroslav Formánek
  26.9.2012 – 10 Tishri 5773 v 18:05 — Odpovědět

  Co tu tak těžkopádně řešíte? Islám není náboženství a jejich symboly iniciují ten proklatý džihád. Takže nazdar, isláme. S evropanstvím by se to nemělo nikdy míchat, muslimové to taky nedělají, neb litera koránu mluví jasně.

  0
  0
 7. Veronika Jelínková
  26.9.2012 – 10 Tishri 5773 v 22:07 — Odpovědět

  a to jsme teprve u nikábu a burky, co bude následovat dále není pro čtenáře učebnic dějepisu I. stupně těžké uhodnout. antiislamismus je proti každému náboženství, nebo totiž vůbec proti každé úctě k tradici, byť by byla třeba jen osobní. buď budeme každé náboženství tolerovat, včetně znaků, kterými svoji tradici projevuje a které nikomu neubližují, ale nebudeme tolerovat nenávist, a to bez ohledu na náboženství, kterým se zrovna zašťituje, nebo nebudeme tolerovat žádné náboženství a nenávist pohltí i nás všechny a jakoukoli tradici. třetí možnost neexistuje. buď všichni proti všem, nebo vzájemný respekt. dospělí bychom na to už být mohli.

  0
  0
 8. Jaroslav Formánek
  28.9.2012 – 12 Tishri 5773 v 14:52 — Odpovědět

  Zákaz nošení kippy máme už v Malmö, tam to muslimové neřešili tak zdlouhavě,

  prostě se rozhodlo, že nošení kippy bude “sebevražda” a kdo to pořád nechápe a ohrožuje tak svůj vlastní život, tomu bouchne navíc i to židovské centrum.

  http://www.jihadwatch.org/2012/09/explosion-rocks-malmo-jewish-centre-two-youths-held-mayor-worried-about-community-tensions.html

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Minhag avot, chok la-vašim

Další článek

Tallinn bude prvním městem s MHD zdarma