Zdroj: Archiv

Naše společnost se neshodne na tom, kdo může za zadlužování. Jedni tvrdí, že zloději a tuneláři, druzí, že rozmařilý sociální stát.Tuto diskusi ponechme stranou. Na čem by se ale všichni shodnout měli, tedy aspoň ti, kterým to trochu myslí, že dluhy jsou problémem a neměly by existovat. Je jen věcí názoru jak proti nim bojovat a co proti nim dělat. Opět tu budeme mít názor, že se musí škrtat výdaje, omezovat stát apod. Na druhé straně zazní výkřiky o tom, že se tuneluje, krade a v tom to je. Já na to mám také svůj názor, ale o tom dnes psát nebudu.

Nemůžeme ani pominout zodpovědnost médií obzvláště při pohledu na sebevraždu zdravotní sestřičky v Británii, která nechtěně prozradila bulvární rozhlasové stanici zdravotní stav členky britské královské rodiny. Ale spíš se naskýtá druhá otázka, jestli to ti Britové s fanatickou oddaností královské rodině trochu nepřehánějí. Jestli byl motivem sebevraždy sestřičky skutečně fakt, že nechtěně vyzradila soukromé informace z královské rodiny, tak s ohledem na pietu a čest zesnulé, musím stejně konstatovat, že takovéto uvažování nemá daleko k uvažování radikálních islámských sebevražedných fanatiků.

Ta rozhlasová stanice dělala jen svou práci. Ale v tom to je. Média by také měla trochu pozitivně ovlivňovat myšlení lidí a ne jen vyhledávat bulvární zprávy. Když už ne soukromá, tak přinejmenším ta veřejnoprávní. A v této souvislosti mě zaujal drobný článek v MF Dnes ze dne 10.12.2012, v ekonomice, kde je údajně citována zpráva ČTK:

Podle této zprávy předsedkyně MMF Christine Legardeová uvedla na adresu USA: “Spojené státy by měly řešit své rozpočtové problémy snižováním rozpočtových výdajů a zvyšováním příjmů, například prostřednictvím daní”.  A následně dodala že rozsáhlé výdajové škrty a zvyšování daní hrozící na konci letošního roku jsou pro ekonomiku USA největší hrozbou.

Takže co? Škrtit výdaje a zvyšovat daně? Nebo radši ne? Ona to asi řekla jinak, nebo šířeji, ale pokud to v takovémto znění vydá ČTK a následně otiskne nejčtenější list v zemi, tak to opravdu není ani služba veřejnosti, ale ani byť jen malinko dobrá novinářská práce. A právě pokud u nás média pracují tímto stylem, tak samozřejmě kraluje blbá nálada, odbory se politizují a všichni nadávají na všechno, byť jsme za posledních 30 let poskočily mezi 35 nejrozvinutějších zemí světa(!) a ohrožení chudobou je jedno z nejnižších v celé Evropské Unii.

Autor: Tomáš Flaška

6 Komentářů

 1. Antonín Blažek
  12.12.2012 – 28 Kislev 5773 v 10:59 — Odpovědět

  Úlohou medií je odvádění od podstaty problémů ve společnost a oblbování lidí.
  Za zlatých časů socialismu nám vše patřilo a proto že bylo vše naše bylo na vše. Dnes Česká republika přišla o průmysl a potravinovou soběstačnost. Proto nás například¨media krmí nesmysly o něčím pobytu v nemocnici atd.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 2. Tomáš Flaška
  12.12.2012 – 28 Kislev 5773 v 14:15 — Odpovědět

  Pane Blažek, za socialismu nebylo na vše. To ani náhodou. A řeknu vám jedno: je mi milejší nahá zadnice a svoboda, než plná huba a ostnaté dráty. Ale ona za socialismu ani ta plná huba nebyla. A možná byste si mohl přečíst i trochu pozorněji ten poslední odstavec mého článku. Jinak už se těším na tu vaši celoroční PF od Mayů. Pokud se nemýlím, tak nám všem zbývá 9 dnů. To je asi čas všeho nechat a jít se opít, že :-).

  0
  0
 3. Erich
  12.12.2012 – 28 Kislev 5773 v 18:27 — Odpovědět

  Veřejný dluh České republiky 1,715 bilionu Kč
  Dluhy domácností v dubnu t.r. 1,123 bilionu Kč
  Zadluženost podniků v dubnu t.r. 0,954 bilionu Kč

  Někdo bude muset někdy z něčeho nějak zaplatit 3,792 bilionu Kč neboli
  3 792 000 miliónů korun.

  0
  0
 4. Antonín Blažek
  12.12.2012 – 28 Kislev 5773 v 21:19 — Odpovědět

  ad2)Tomáš Flaška Pro zpořádek musím začít od konce. Mayové přejí PF 2012. Budou tedy přát ještě po dobu cca 40 dní roku 2012. No a pak, dá-li Hospodin, budou přát PF 2013, 14, 15… až do konce Světa.
  Článek jsem četl pozorně i s posledním odstavcem. Media patří zahraničním společnostem a novináři píší co po nich jejich chlebodárce požaduje.
  V roce 1975 jsem na hranicích sloužil. Republika byla v té době již jen formálně zadrátována. EZOCH nebo ESOCH jež nebyl v provozu. Agenti přijížděli oficiálně na diplomatické pasy. Přes zelenou hranici už prakticky nikdo nechodil. Pominu li patnáctileté kluky, kteří chtěli jít rýžovat zlato do Kanady. Měli jsme tam i takového “kouska” co se zašel podívat do Rakouska a za pár dní se vrátili zpět. V kapitalistické cizině se mu vůbec ale vůbec nelíbilo.
  No a kdo je v současném popřevratovém satanově režimu spokojen. Samo sebou mu vůbec ale vůbec nevadí, že je v dnešní době každé batole šmírováno více než byli STB sledováni všichni disidenti do kupy.
  PF 2012 přejí Mayové

  0
  0
 5. Tony
  12.12.2012 – 28 Kislev 5773 v 23:15 — Odpovědět

  Konečně mi to došlo. Korýtko mám plné, peníze přehazuji vidlemi a já hlupec to nevím. Stačí vycvičit média, ukázat nějaké ty pozitivní příklady, nastavit zrcadlo v mezích konstruktivní kritiky, nějaký ten novodobý reflektor mladých, případně najít dalšího Pláteníka, nyní ale s modrým ptákem za klopou…
  Nebo, že by to bylo jinak? Nadáváním si lidi uleví a bulvár poskytne krátkodobý únik od denní mizérie?

  0
  0
 6. Antonín Blažek
  13.12.2012 – 29 Kislev 5773 v 08:51 — Odpovědět

  Toto taky napsal novinář: “V pásmu chudoby přežívá každý desátý Čech. Jde především o matky samoživitelky, mladistvé a důchodce”.
  Nemyslím si, že za zlatých časů socialismu žilo u nás žebráci nebo lidé kteří nemají na zazobaného felčara nebo vyčuraného zubaře. Tento satanův režim realizuje cílený holokaust obyvatel České republiky.
  PF přejí Mayové

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

A i Shekel.cz podpořil krásnou věc

Další článek

"Izrael nebude druhým Československem," slibuje ministr