Zdroj: cmestatic.com

Já vím, prezident je jen úředník. Ale i tak by to neměl být naprostý diletant, neřku-li gauner.Médii proběhla zpráva, že neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer má za svou volební kampaň nesplacené dluhy mezi 7-8 miliony korun. Vznikly prý tak, že mu někteří sponzoři neposlali slíbené peníze, jiní si je zase nechali vrátit. Já si říkám: jak prosím?

To to Jan Fischer neměl smluvně ošetřené? Miliony byly slíbeny jen takzvaně ústně bez jakéhokoliv písemného ujednání a ručení? Chápete, že pokud takto Jan Fischer zajistil financování své volební kampaně, tak pak já osobně jsem jen rád, že prezidentem není. Ještě horší je, že takovýto “manažer” nám dělal mnoho měsíců předsedu vlády. Už chápu, proč díky nečinnosti jeho vlády nebyly včas změněny zákony o výkupních cenách solární elektřiny a toto vše nás teď bude stát dohromady podle některých odhadů až bilion (!!!) korun.

Ono to je asi ale ještě horší. Je zřejmé, že kdyby prezidentem přeci jen byl, tak by ty miliony od sponzorů asi přitekly, s čímž evidentně počítal. Proč asi? Že by na Janu Fischerovi jako na člověku bylo v tom okamžiku něco jiného? Samozřejmě že ne. Jiná by na něm byla jen funkce. Takže sponzoři by neplatili Jana Fischera, ale jeho prostřednictvím jeho funkci. Jen a jen tu a nic jiného. A proč? Protislužby? Dohozené kšefty? To radši ani nechci domýšlet.

Celé to vypovídá nejen o neschopnosti, naivitě, nebo dokonce snad o podplatitelnosti Jana Fischera, ale hlavně o charakteru oněch sponzorů. Jim nebyl sympatický Jan Fischer, jim šlo jen o jeho budoucí úřad. Sponzor nejvýznamnější, ocelářský magnát Tomáš Chrenek, se již nechal slyšet že o žádném dalším daru nejedná. Jednoduše proto, že Jan Fischer není prezidentem, dodávám já. Fuj. Připomínám, že Tomáš Chrenek je též v podivných souvislostech zmiňován s naprosto zázračným zbohatnutím Stanislava Grosse.

Ať už je Jan Fischer neschopný, nebo jen naivní, či ještě hůře, úplatný, ve všech případech si gratulujme, že prezidentem není. Ale dobře si i pamatujme, kdo byli jeho potenciální sponzoři, kteří náhle odstoupili.

Zdroj: cmestatic.com

Autor: Tomáš Flaška

3 Komentářů

 1. Hynek
  14.2.2013 – 4 Adar 5773 v 20:05 — Odpovědět

  Vynikající komentář. Zajímalo by mě, čí dluhy to jsou. Nějakého občanského sdružení Fischer na Hrad nebo snad přímo osobní dluhy pana Fischera?

  0
  0
 2. =Pavel Korec=
  15.2.2013 – 5 Adar 5773 v 07:57 — Odpovědět

  On chudak nevi, ci je. Uz za premierovani prosvihl sanci zustat dobrym urednikem za nehoz jsme ho mnozi povazovali. Kdyby jim zustal, mohli jsme mit ted slusneho prezidenta. Pak si oblekl kabat eurofinancnika. Jako kandidat nezvladl reflexi toho ze nosil stranickou uniformu. Presto nosil kabat slusnaka. Jak podivuhodne rychle ho prevlekl. Ted nosi kabat lhare a demagoga. Koho to vlastne ten Chrenek podporoval?

  0
  0
 3. Tony
  15.2.2013 – 5 Adar 5773 v 22:14 — Odpovědět

  Dobrý komentář. Buďme rádi, že ocelářský magnát nepodniká v potravinářství. To bychom kousali krom koniny třeba i košer maso z nutrie.
  Fisher nebyl jediný z kterého PR agenti udělali tajtrlíka, který vyskakoval na každé stránce, nebo byl nepřirozeně jiný. Dostal lekci, soupeři mu to spočítali, je na kolenou. Já bojuji se soupeřem,který stojí.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Důsledná nedůslednost

Další článek

Egypt odřízl Palestincům cestu ke zboží