Zdroj: impuls.cz

Česká pošta dala svým pošťákům příkaz monitorovat ceny paliv na jednotlivých pumpách. Následně to chce uveřejňovat.Pošťáci ceny pošlou svým telefonem do ústředí a na webu tak dojde k uveřejnění v řádu minut. Každý se tak může podívat, kde kolik benzín stojí a podle toho natankovat. Ale pozor. Ne každý tankuje podle ceny. Někdo má takové auto, lépe řečeno tak drahé auto, že radši zásadně tankuje u “značkových” pump. Jiný dává přednost většímu zázemí a rozšířenému servisu “drahé” pumpy. Takže to není tak jednoznačné.

Nicméně přeci každý obchodník hrdě prohlašuje: konkurence se nebojíme. Když už nekonkuruje cenou, tak konkuruje kvalitou služeb. Nebo naopak. Nejinak je tomu i u čerpadlářů. Tedy minimálně bylo do těchto dnů. Samozřejmě, že kdo se proti novému kroku České pošty nejvíce bouří, jsou právě pumpaři. Předseda jejich sdružení se nám před televizní obrazovkou div nerozplakal, jak je ta služba špatná, protože ceny se mění každou chvíli a proto nemusí být aktuální.

Říkal jsem si, že asi špatně slyším. A co panu předsedovi, nebo jednotlivým pumpařům, brání v tom, aby své aktuální ceny vždy elektronicky nahlásili? Když to během pár vteřin zvládne pošťák, tak to jistě i 3x za den zvládne obsluha čerpací stanice. Vícekrát denně ty ceny nemění.

Ale do toho se pumpařům zjevně nechce. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby jim tuto povinnost chtěl někdo nařídit zákonem, jak je tomu v Německu, tak by u nich tvrdě narazil. Takže ono to s těmi nízkými maržemi za benzín, jak se nám snaží léta nabulíkovat, asi bude poněkud jinak. Je něco shnilého na trhu benzínovém.

Autor: Tomáš Flaška

2 Komentářů

 1. Tony
  21.4.2013 – 11 Iyyar 5773 v 17:23 — Odpovědět

  Kdo hledá najde již nyní, třeba zde.
  http://www.ceskybenzin.cz/vyhledat_ceny_benzinu.php

  Poněkud horší to je s kontrolou kvality. Nakonec má člověk seznam “svých” čerpacích stanic a když je výjimečně jinde, volí barevnou.

  0
  0
 2. mordi
  23.4.2013 – 13 Iyyar 5773 v 12:16 — Odpovědět

  Pro android jsou aplikace, které najdou nejbližší pumpu a ukážou aktuální ceny benzínu u pump v okolí. Bohužel tam jsou jen některé pumpy a ceny často neodpovídají.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Muzika Judaika

Další článek

Spravedliví mezi muslimy