Zdroj: ihned.cz

Člověk by až řekl, že vášně časem pomalu utichly, ale není tomu tak. Zasloužil se o to náš nový prezident. Proč asi?

Prezident Zeman vypustil prostřednictvím svých lidí do éteru informaci o tom, kdo stál v pozadí autorství amnestie vyhlášené jeho předchůdcem prezidentem Klausem na začátku tohoto roku. Po informaci okamžitě skočila média a dotčení se samozřejmě brání.

Přitom nejde o nic, na amnestii se už nic nezmění a i kdyby byl skutečný autor “vypátrán”, tak mu stejně nic nehrozí. Tak o co tu jde? Zdá se, že prezidentovi Zemanovi se podařil nádherný kousek, když vlastně jedinou větou donutil aktéry na pravici politického spektra, aby se vzájemně pěkně pohádali. Hasenkopf to hází na Koudelku, Koudelka na Hasenkopfa. Do hry se pustil i ministr spravedlnosti a označuje jednoho z aktérů za nesvéprávného úředníka. A volič za tím pořád vidí, jak ta amnestie byla špatná a v pozadí mu stále rezonují jména spojená nejen s prezidentem Klausem, ale především se současnou vládou. Levice si mne ruce.

Levici tak stále stoupají body. A o to asi prezidentovi Zemanovi šlo především. Bývalý prezident Klaus se snažil situaci zachránit prohlášením, že autorem je on a nikdo jiný. Nepomohlo to, kohouti jsou v sobě, drápky zatínají stále hlouběji a média se živí. Sobotka a spol. si v Lidovém domě mnou ruce a jim blízký prezident Zeman se usmívá nad slivovicí.

Kdyby aktéři místo vlastní obrany a házení viny jeden na druhého radši řekli, že opilecké blábolení becherovkou ovlivněného nikotinového prezidenta nemíní vůbec komentovat, udělali by lépe nejen pro pravici, ale i pro sebe.

Autor: Tomáš Flaška

7 Komentářů

 1. Erich
  9.5.2013 – 29 Iyyar 5773 v 08:22 — Odpovědět

  Však aby nestoupaly, teda ty body. A jak znám ty levičáky, tak nejspíše taky pod vlivem, ale adrenalinu.

  Tomáši podívejte, někdo si objednal malé Casy, někdo Pandury od General Dynamics, někdo L-159 od Boeningů, kvůli Gripenům šly kačky do kapísek předně těch, co už měli domluvené F-16 u Lockheedů – dá přeci rozum, že změnu postojů bylo nutné motivovat, no a amnestii si prostě taky někdo objednal.

  A já chci vědět kdo. Nebo jsem zbytečně zvídavý?

  Ten Váš text si mohu vysvětlovat i tak, že moudruzi by neměli prát špinavé prádlo na veřejnosti, ale asi někde ve skrytu asi na plénu. Protože mezi lidské zdroje to zavádí takový nějaký neklid, zdá se.

  0
  0
 2. mordi
  9.5.2013 – 29 Iyyar 5773 v 13:40 — Odpovědět

  Kromě invektiv na adresu prezidenta jsme se nic nového nedozvěděli. Jen to, co už víme – že pravice si svými postoji škodí.

  Nejsem pravičák, takže to vítám. A osobně se rovněž rád dozvím pozadí amnestie. Kdo za ní stojí, kdo si jí objednal a kolik komu za to dal.

  0
  0
 3. Erich
  9.5.2013 – 29 Iyyar 5773 v 17:57 — Odpovědět

  Ad 2. Mordi, tak to asi neoceníte mé oblíbené ilustrační videjko, z nějž je patrné, jak má vypadat slušné a pregnantní vyjadřování exponenta konservativní politické strany?

  T.CH. vlastními ústy:

  A zde mám ještě adio-záznam (videjka jsou nějak fuč), ale i z něj je patrné, jak má vypadat korektní předvolební rétorika ( moóoc se tam tleská) při volbě vůdce a ne to, čeho jsme museli býti nedávno svědky.

  0
  0
 4. mordi
  10.5.2013 – 1 Sivan 5773 v 08:23 — Odpovědět

  ad 3. Erichu, v práci nemohu sledovat video, ale už z url druhého odkazu je patrné, že se jedná o ODS. Ta spolu s TOP09 mi dost pije krev, považuji je za bandu asociálních tunelářů. A za dob Topolánka jsme byli i svědky antisemitských výpadů. Obávám se, že to opravdu nedokážu příliš ocenit :).

  0
  0
 5. mordi
  10.5.2013 – 1 Sivan 5773 v 08:54 — Odpovědět

  Ještě bych dodal, že podobný názor na české představitele ODS má i respektovaný finančník a spekulant židovského původu George Soros, je řazen k první desítce nejbohatších američanů.

  http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/soros-poprve-v-desitce-nejbohatsich-americanu-pomohlo-mu-zlato-702245

  Svůj majetek získal díky svému fondu a mezinárodní reputaci si získal i úspěšným útokem proti italské centrální bance a útokem na britskou libru.

  teď ocituji:
  Soros též založil Středoevropskou univerzitu se sídlem v Praze. Nebýt sporů s tehdejším premiérem Václavem Klausem, pravděpodobně by dnes stála v Praze. Však také rozhořčený Soros o Klausovi prohlásil, že „ztělesňuje to nejhorší, co je na západních demokraciích, stejně jako předrevoluční český režim ztělesňoval to nejhorší, co bylo na komunismu“.

  Středoevropská univerzita proto dnes sídlí v Maďarsku.

  http://www.financnici.cz/george-soros
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Středoevropská_univerzita

  “Ve Spojených státech tradičně podporuje demokraty a George Bushe nemůže ani vystát. V roce 2003 prohlásil, že „zbavit Bushe prezidentského křesla se stalo největší snahou jeho života a je pro něj otázkou života a smrti“.”

  0
  0
 6. Erich
  10.5.2013 – 1 Sivan 5773 v 12:52 — Odpovědět

  Ad 4. Mordi nepohrdejte odkazy končícími v archívech. Bývají mnohdy velice výživné.

  Totiž pokud tu Tomáš Flaška nastolil debatu o akulturnosti politiků, samozřejmě tedy levicových, nelze mi s ironií sobě vlastní nepoukázat na intelektuální výkony z opačného spektra. I vzpoměl jsem si na značně ovínělého pana France, vlajícího za řečnickým pultíkem na 17. kongresu ODS, léta páně 2006. A ač mu dalo značné úsilí koordinovat své myšlenky s ostatním svalovým tonusem, v jednom měl bohužel pravdu. Predikoval totiž příchod vlčí smečky:

  Úryvek z myšlenkového vyvrcholení pana France:

  Všichni víte, o čem hovořím.

  Dámy a pánové, na závěr, říká se, že síla vlků je ve smečce a síla smečky je v každém vlku. Dívám se na smečku, jsem jedním z vlků a stojíme před volbou vůdce smečky. Volme takového, který si nezadá se socany.

  Děkuji vám za pozornost.

  Mordi, já doufám, že škobrtající Zeman, fekaloidní výroky páně Kalouska, totálně asociální názory Tomáše Chalupy a volání po vlčí morálce možná pomohou alespoň někomu k poznání, že není asi podstatné kdo je vlevo či vpravo. Ale kdo nám kálí na hlavu. A jestli my sami totéž neděláme ještě slabším.

  http://archiv.ods.cz/akce/kongresy/17.kongres/projev.php?ID=578&page=440

  Apropo Mordi, Chalupa zde pléduje za to, že ve firmě má vládnou majitel a né zaměstanec. A opět se odvolává v podstatě na eugeniku. Já jako jeden z majitelů tohoto státu bych už dávno tato zaměstnanecká individua poslal někam.

  0
  0
 7. mordi
  13.5.2013 – 4 Sivan 5773 v 03:03 — Odpovědět

  erich: tak koukám, že jsem se unáhlil, že by to asi stálo za to si to pustit. Škoda, že teď nemám čas – s přihlédnutím k tomu, kolik je hodin :). Dám si to do todo listu.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Židovské náboženské školy odmítají "sekulární" předměty

Další článek

Narozeniny New Shekel o.s.