Zdroj: Shekel

Kdo na to dnes dosáhne? Je to nehorázné, ale zkoušejí to všichni.Určitě to sami znáte. Máte nějaký přeplatek za minulé období, ať už za vodu, plyn, nebo elektřinu, nebo třeba i za mobilní telefon (to v případě úspěšné reklamace) a dodavatelská firma vám bez jakékoliv omluvy jenom sdělí, že váš přeplatek bude použit na platby za příští období.

Pro tu firmu je to velmi výhodné, protože si od vás půjčuje s nulovým úrokem. Dokážu si představit, že u velkých firem to vůbec není zanedbatelná suma. Nicméně pokud neleníte a zvednete telefon, tak vám ten přeplatek vrátí. Ale bohužel je určitě hodně málo zákazníků, kteří toto provedou. Já k nim patřím, já v tomto ohledu nic neodpouštím. Ale narazil jsem.

Firma Skylink, která nalákala více jak milion zákazníků na příjem základního balíčku programů satelitní televize “zdarma doživotně” za jednorázový poplatek 2000 Kč z ničeho nic zavedla “servisní poplatek” 29 Kč měsíčně. Po dlouhém váhání jsem se nakonec rozhodl, že ho uhradím. Ale pozor! Na měsíc to nelze. Vy si to musíte předplatit na celý rok! Pokud chcete platit měsíčně, tak vám to firma velmi, velmi znepříjemní. Můžete tak učinit buď SIPem (jistě víte co to obnáší si to zařídit a po měsíci třeba zase zrušit), nebo povolením inkasa z účtu. To byste museli povolovat ve své bance, pak rušit, zase povolovat … . Jinými slovy měsíční platbu Skylink neumožňuje. Musíte mu poslat peníze na rok dopředu.

A tak si firma Skylink při svém cca 1,5 milionu zákazníků přijde na zhruba půl miliardy korun úvěru s nulovým úrokem. A proti tomu neuděláte vůbec nic. A naše úřady? Dovolte abych se pousmál.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si k tématu: NA CO TU TEDY VLASTNĚ MÁME ÚŘADY?

1 Komentář

 1. Tony
  10.8.2013 – 4 Elul 5773 v 20:20 — Odpovědět

  Někdy je třeba kromě slov přidat i čin. Se žalobou to asi nevyšlo, rozumná alternativa DVB-S neexistuje. Oněch 29,-Kč/měs. je začátek známé sandwichové metody. Až si to sedne, rozšíříme nabídku a “nepatrně zdražíme o tu inflaci”.
  Co takhle smlouvu vypovědět, (satelitně sledovat pouze nekódované programy) a přejít na pozemní DVB-T? To je zatím “zdarma”. Jinak si hoši z Cs linku jen mnou ruce.

  PS: SIPO i souhlas s inkasem lze celkem elegantně řídit přes internetbanking každé slušné banky

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Dva a půl tisíce let v Zimbabwe

Další článek

FREDY HIRSCH – GAY HRDINA HOLOCAUSTU