Zdroj: Archiv

Dodatek oklahomské ústavy je v protikladu ke svobodě vyznání, zaručené ústavou Spojených států. Ve čtvrtek tak rozhodla americká soudkyně Vicki Miles-LaGrangeová.

Pode ústavní novely neměly oklahomské soudy za žádných okolností přihlížet k šaríatským zákonům.
“Je zřejmé, že primárním účelem dodatku bylo postavení šaríe mimo zákon,” napsala federální soudkyně.
Oklahomský vrchní soudce v pátek oznámil, že její stanovisko prověřuje. “Rozhodnutí jsme obdrželi a jako vždy jej pečlivě přezkoumáváme,” vyjádřil se k tomu E. Scott Pruitt, vrchní soudce státu Oklahoma.

V roce 2010 se za novelu postavilo 70% oklahomských voličů.

Žalobu na protiústavnost dodatku podala Unie amerických občanských svobod. Zastupovala přitom Muneera Awada, bývalého ředitele oklahomské pobočky Koncilu americko-islámských vztahů a další oklahomské muslimy.

Podle právníka Koncilu Gadeira Abbase už byly desítky podobně diskriminačních zákonů přijaty v jiných státech.

Autor: redakce Shekel.cz

Zdroj: jpost.com

5 Komentářů

 1. Arnošt Kudrna
  18.8.2013 – 12 Elul 5773 v 20:00 — Odpovědět

  Sharia sama je protizákonná, tedy její postavení mimo zákon je správné. Pokud se oklahomským muslimům nelíbí názor 70% obvatel státu, nechť se vystěhují.

  1
  0
 2. Erich
  19.8.2013 – 13 Elul 5773 v 09:23 — Odpovědět

  Ad 1. Nebylo by vhodné, místo jednostranně vyznívající kritiky, raději poukázat na obecný problém pronikání náboženského fundamentalismu do státního aparátu?

  Citace:
  V USA bylo náboženství vždy důležitou silou v oblasti politiky, identity a kultury. Náboženství formuje národní charakter, pomáhá americkým idejím na celém světě a ovlivňuje reakce Američanů na události za jejich hranicemi. Vysvětluje jak americké vidění sebe sama jako vyvoleného národa, tak jejich přesvědčení, že mají za povinnost šířit své hodnoty po celém světě.

  Citace:
  Jestliže se fundamentalisté, co se týče vyhlídek na sociální reformu uvnitř USA, blíží k pesimismu, jsou vyloženě nepřátelští k myšlence na světový pořádek založený na světské morálce a na globálních institucích, jako jsou Spojené národy.

  Zdroj:
  http://www.revuepolitika.cz/clanky/210/bozi-zeme

  Citace:
  Začátkem 90. let prohlásil vůdce Šasu, Arje Deri, že i kdyby v návrhu ústavy bylo Desatero, odmítl by se pod něj podepsat

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kladn%C3%AD_z%C3%A1kony_Izraele

  0
  0
 3. J.Formánek
  21.8.2013 – 15 Elul 5773 v 17:52 — Odpovědět

  To by nebylo vhodné. Odpor proti totalitě islámu by se rozplynul v obecném žvatlání o “náboženstvích”. Na to fakt nemáme čas a sílu.Skákalo by se jen absurdistánsky od tématu k tématu.

  Jako základ tahání peněz ze státu na plytké konference a publikace je to ovšem výborný nápad.

  0
  0
 4. Erich
  22.8.2013 – 16 Elul 5773 v 09:36 — Odpovědět

  Ad 3. Jaroslave neříkej mi, že nevidíš, co se s naší společností – teď myslím obecně Evropu / USA pod záštitou boje proti teroru děje? Kdo tu mluví o konferencích? Žvatlá se tu o nekompatibilitě náboženství a za zády nám přitom korporace rozebírají svět. Teď třeba ta komedie se Sýrií a chemickými ZHN.

  Mluví se tu a straší náboženským fanatismem, ale když upozorním, že lidé čekající na armagedon mají vliv na dění nejenom v Iránu, ale hlavně v USA a ten jejich vliv je dosledovatelný, tak se tím nemáme zatěžovat. Jenže oni nejsou okrajová záležitost.

  Tebe nezajímá, jak také američané uvažují, co čtou?

  http://blisty.cz/art/34209.html

  Proč nikdy nevaruješ před vidlákama s jadernýma zbraněma?

  Tohle vše viz. další odkazy, spolu úzce souvisí. A islám je na tomhle našem maškarním akorát tak za alibi:

  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/politika/574/pat-buchanan-al-kaida-roste-se-ctvercem-valky-s-terorem

  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/politika/538/freelance-bureau-of-international-investigation-trvala-svoboda-heroinu

  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/politika/554/anne-flaherty-okupace-soukromi-jako-paradni-tunel

  Jsou to Jaroslave doslova neskutečný kšefty, kdy spolu s obrovskou spoustou prachů odevzdáváme zainteresovaným naši svobodu.

  0
  0
 5. dada
  23.8.2013 – 17 Elul 5773 v 07:22 — Odpovědět

  Erichu, máte naprostou pravdu. Kdyby totalita islámu byla jediným nebo snad hlavním nebezpečím, které nám hrozí, bylo by to velice dobré. Dalo by se to snadno řešit. Nás nejvíc ohrožuje totalita vlastních hňupů a gaunerů.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Rozkoše nekrofilů

Další článek

Není půjčka jako půjčka