Zdroj: zemepis.com

Levicový prezident Hollande nám názorně ukazuje, kam asi též směřujeme. Napadá mi to okřídlené: V zemi, kde zítra znamená již včera.Začalo to pro většinu populace velice populární milionářskou daní 75% pro všechny, kdo vydělávají nad 1 milion Eur ročně. Kupodivu to neprošlo u Ústavní rady (obdoba našeho  Ústavního soudu), tak si vláda vymyslela kličku, že tuto daň za “přeplacené” zaměstnance bude odvádět zaměstnavatel. Dav i Ústavní rada byli spokojeni. O to přeci jde, ne? A finance?

Tato daň má vynést zhruba 210 milionů Eur ročně. Ale Francouzský veřejný dluh je zhruba 2 biliony Eur. Jinými slovy ta daň vynese za dva roky 0,021 % dlužné částky, to je naprosto nepodstatné. Důsledkem je úprk daňových poplatníků za hranice, z nichž vyniká případ herce Depardieua, který se vystěhoval do Lucemburska pár metrů za Francouzskou hranici a dostal i ruské občanství. Takže vlastně žije a pracuje v té své Francii, akorát daně platí jinde.

Aby daně měly nějaký smysl, tedy přinesly hmatatelný užitek, musely by zasáhnout podstatně větší část obyvatel. Jinými slovy by se těch 75% daní muselo zavést od hranice nikoliv 1 milionu ročně, ale třeba 100 tisíc Eur ročně. Ale to by už zasáhlo tak velký počet obyvatel, že by pan prezident nemusel být příště zvolen.

Takže socialistické uvažování jde dál. Uvažuje se o zavedení daně na tablety, smartphony a jiná zařízení. Ano, čtete správně, to není vtip. Parlament má už předložen zákon, který by umožnil zaměstnancům převzít podnik v úpadku. Platí už zákon, který zakazuje ukončit činnost podniku, který je životaschopný. Za každého propuštěného zaměstnance z takového podniku by zaměstnavatel zaplatil pokutu až 28 600 Euro.

Já být vyčůraným odborářem (jako ti čeští) s obrovskou chutí stále stávkovat (jako ti francouzští), tak prosperující podnik stávkami přivedu ke krachu a pak ho podle zákona převezmu. To už je jiná forma roku 1948 u nás.

A důsledky? Majitelé podniků radši rychle uzavíraly podniky, aby se novým zákonům ještě vyhnuli. Jiní radši nové zaměstnance neberou, aby se v budoucnu vyhnuli pokutě při jejich propouštění. A tak nezaměstnanost roste (úmysl všech nařízení byl pravý opak), dluh roste a rating Francie klesá.

Klesá i popularita prezidenta Hollanda a roste popularita pravicových politiků. Jenže bude již pozdě. Až si voliči uvědomí co způsobili a v Elysejském paláci se provede změna, budou finanční škody již nenapravitelné.

A tak si říkám, kdy už to těm lidem dojde. Tleskáme, že rušíme 30 Kč poplatek u lékaře, ale budoucí ministr zdravotnictví mluví o tom, že musí krizově sehnat dvě miliardy o které zdravotnictví díky poplatku přijde. Rozumějte tomu tak, že u lékaře nebudou platit ti, co tam chodí, ale úplně všichni. Ale to je jen maličkost, která přesně dokladuje levicové myšlení, a je jedno zda politiků, nebo voličů. Ty způsobené škody jsou obrovské.

Autor: Tomáš Flaška

Zdroj: pohadkar.cz

7 Komentářů

 1. woodoo
  14.1.2014 – 13 Shevat 5774 v 08:16 — Odpovědět

  “Tak to to ma byt, a tak to je spravne. Kazeň musi byt, soustruzi.” Potom už jen najít toho správného viníka, že ano. Chodí pešek okolo. Kdopak to asi bude? “O)

  0
  0
 2. Karel79
  14.1.2014 – 13 Shevat 5774 v 08:23 — Odpovědět

  Naprostý souhlas. Zabednění socialisté kážou rovnost v chudobě a spravedlivé rozdělování ničeho. Máme, co jsme si zvolili.

  0
  0
 3. Erich
  14.1.2014 – 13 Shevat 5774 v 08:53 — Odpovědět

  Ad 2. Jásavé sdělení, že máme k obědu v průměru celé kuře na osobu může znamenat i to, že dvě osoby sní každá po dvou kuřatech a dvě osoby zdechnou v teple odpadní stoky.

  0
  0
 4. Karel79
  15.1.2014 – 14 Shevat 5774 v 07:54 — Odpovědět

  Erichu, kdo se nepoučil z minulosti, je odsouzen prožít jí znovu. A socialistické rovnostářské teorie nikde na světě nikdy nevedly k prosperitě. A to, že nějaká osoba nesní kuře ještě neznamená, že si může svým přičiněním získat prostředky třeba i na 3 kuřata.

  0
  0
 5. Erich
  15.1.2014 – 14 Shevat 5774 v 09:06 — Odpovědět

  Ad 4. Karle asi jsi to špatně formuloval ale jak uvažuji ti ukážu na konreétní příkladu. Tomáš píše cituji:

  “že musí krizově sehnat dvě miliardy o které zdravotnictví díky poplatku přijde. Rozumějte tomu tak, že u lékaře nebudou platit ti, co tam chodí, ale úplně všichni. Ale to je jen maličkost, která přesně dokladuje levicové myšlení, a je jedno zda politiků, nebo voličů. Ty způsobené škody jsou obrovské.”

  Takže já osobně po doktorech nechodím vůbec, jen k zubařce zhruba ob dva roky. Pokud ty či někdo nevýdělečný z tvé rodiny navštěvujete lékaře, konzumujete také mnou do zdravotnictví odváděné peníze. Měl bych si je škudlit na speciálním učtu nebo se spolu se všemi ostatními “levičáky” skládat a pokud ty nebo někdo z okolí potřebuje tak pomoci?

  To je princip solidarity a jak její nejznámější protagonisté hlásali – jeden za všechny, všichni za jednoho.

  0
  0
 6. Karel79
  15.1.2014 – 14 Shevat 5774 v 11:04 — Odpovědět

  Erichu, já nikterak nezpochybňuji princip solidarity zdravotního pojištění a tanečky kolem poplatků považuji za totální selhání zdravého rozumu pana Sobotky. Ale strmě rostoucí daně v jednotlivých státech Evropy, kde se jako středověký mor uhnízdili socialisté, vedou k ekonomickému nesmyslu a jejich negativní důsledky dopadají právě na ty chudší, kteří si možná nemůžou dovolit libovolné množství kuřat.

  0
  0
 7. Erich
  16.1.2014 – 15 Shevat 5774 v 09:55 — Odpovědět

  Ad 6. Karle ti chudší nechtějí libovolné množství kuřat. Myslím že by se spokojili každý se čtvrtkou.

  Nejspíš tě to zajímat nebude ale přesto to zkusím:

  http://news.e-republika.cz/article1867-Kam-mizi-bohatstvi-vytvo-ene-vy-i-produktivitou-prace

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Snižte si tlak

Další článek

Jaký jsou naši rodiče?