Zdroj: Shekel

Pro velký úspěch premiérového představení se divadelní soubor FFUK InCognito rozhodl pro reprízu hry vídeňského psychoterapeuta Viktora Emanuela Frankla “Synchronizace v Březince”.

Autor hry, který sám prošel Terezínem, Osvětimí a Türkheimem a který během války ztratil téměř celou rodinu , se v Synchronizaci v Březince soustředí na sílu lidského ducha.

Divadelní hra  u nás vyšla v překladu  Josefa Hermacha společně s dalším autorovým textem v knize “A přesto říci životu ano” a kritiky o ní psaly jako o myšlenkovém i literárně dramatickém experimentu. Frankl v něm nechává prolínat vlastní zážitky z koncentračních táborů s fiktivní reflexí Sókrata, Spinozy a Kanta a připomíná, že ani v nejtěžších okamžicích člověk neztrácí všechnu svobodu a odpovědnost: „Nic nemůže udolat člověka, který si vědomě přeje mít životní cíl.“

Za 70,- Kč je možno reprízu vidět v pražském Divadle Kampa v Nosticově ulici 2a. Zahájení představení bylo prozatím stanoveno na 20. hodinu dne 30. března 2014. Přesné informace o datu konání, stejně jako rezervaci vstupenek, je možno získat na e-mailové adrese dsincognito@seznam.cz.

Zdroj: http://strada.ff.cuni.cz/incognito

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Sůl nad zlato

Další článek

Teta závist