Zdroj: matrix-2001.cz

Mám čistokrevné (je to opravdu o krvi, nebo ne?) maďarské manželství a vyhovuje mi to. Nemohu samozřejmě mluvit za svoji ženu, která by asi raději měla klid, ale věřím, že jednou, až zavzpomíná na naše společná léta, řekne si: „Vážně jsem se nenudila“.

Není to obhajoba, spíše nástin, že vím, že by si přála se občas nudit více a více klidu a pohody by ji udělalo šťastnější. Otázka je, jestli bych něco takového dokázal, anebo zda jsem ochotný to dokázat.

Věřím, že každý člověk má svoji pravdu, a ta pravda není o nic méně pravdou než pravda někoho jiného. Shekelem jsem urazil, naštval nebo i ublížil spoustu lidem. Něco je mi líto, něco mi líto není, to co napíšu není obhajobou samotného mého ega, ale spíše názor, který já osobně – nevnucuji – bych si přál, aby měl každý člověk – a to, že konflikty se řeší. Mír. Podívejte se na jakékoliv Vaše vnitřní emoce a uvidíte, že abyste je mohli uvolnit a zapracovat na nich, musíte je nejdřív dávat najevo.

Proto – nemohu mluvit za Vás všechny, neznám Vás – jsem egoistický, věčně nasraný, závistivý a sobecký – jsou to vlastnosti se kterými jsem se buď narodil anebo moje geny vzbudily tyto povahové rysy výchovou doma a mého okolí. Pravděpodobně kombinací. A jsme zase u krve. Podle mě, jak to cítím, a já dám na své jádrové pocity, je to 70% GENY a 30% VÝCHOVA, možná i 80% GENY, nevím přesně, ale nesouhlasím s Achabem, že by to nebylo o krvi, je to hlavně o krvi, jakož nesouhlasím s Michalem Forštem, který nás poslední dobou čte jenom potajmu, že by to bylo o židovské krvi, je to totiž o lidské krvi. Jsme všichni krásní a pravdomluvní lidé, protože pravdu máme i ti, kteří permanentně lžeme, protože naše úzkost z upřímosti sami k sobě, vznítí pocit, že abychom nebyli méně zajímaví, zalžeme, ale je pak ta lež neodpustitelná? Samozřejmě že není, jsme pravdiví sami k sobě, k své identitě.

Nevěřím tomu, že byla nějaká hora Sinaj, kde byla určena VyVolenost národa, nevěřím , že  má nějaký národ k Bohu blíže, protože Bůh je v naší hlavě, lidská Vyvolenost je Vyvolenost každého z nás.

Je to život a je to smrt.

Myslím, že Bůh stvořil věci jednoduché, pouze my jsme si je v naší hlavě uzpůsobili tak, abychom hledali záminky, k vytvoření konfliktů, rasově nesnášenlivých témat a podnětů, nenávisti, zloby.

Nechali jsme převážit naše EGO před Bohem v našich hlavách. A EGO je složité, hledá záminky, proč zrovna ono je lepší než EGO jiného, proč zrovna ONO je úspěšnější, šťastnější nebo proč zrovna ono má tu správnou pravdu, ale žádná správná pravda neexistuje, protože všechno je relativní, čas, prostor, Vesmír, Bůh, Vaše identita, která putuje všemi dimenzemi. Proměňujete se, duše roste a Vy rostete s ní. Úkolem života je dostat Vaši identitu, Vašeho Boha, Vaši duši do nekonečna ve Vašich životech, a pokud to nestihnete v tom současném životě, doufejte že to stihnete v těch dalších, takový je totiž náš Bůh. Spojuje všechna náboženství v jedno. Pak spočítáte, kolik je nekonečno plus nekonečno.

Sladký šábes!

Autor: David Fábry

5 Komentářů

 1. Michal Foršt
  29.3.2014 – 27 Adar B 5774 v 19:58 — Odpovědět

  Pane Fábry, i židovská krev je lidská, představte si. A ten umělý problém, o němž pan Jaroslav Haidler tak rád píše, je pouze v tom, že když mají Židé spolu děti, tak tyto děti mají jejich geny (“krev”). To je prostě logické. A protože judaismus si zakládá na tom, aby se tradice dědila z generace na generaci, le-dor va-dor, tak je logické, že většina narozených dětí v židovských společenstvích bude geneticky spřízněna s tímto prostředím. To je přece snadno pochopitelné.

  Když tak jasné záležitosti opakujeme znovu a znovu stále titíž dělají, že to nechápou (nechtějí pochopit, protože mají jiný, manipulativní záměr, nebo skutečně nechápou), tak to pak po čase přestane být zajímavé pro diskusi.

  Je nesmysl, abych četl Shekel.cz tajně. Není to žádný underground a navíc – zatím máme svobodu slova. Nebo ne?

  0
  0
 2. Erich
  31.3.2014 – 29 Adar B 5774 v 08:38 — Odpovědět

  Pane Foršte uvědomujete si, že právě Vy jste víru nadřadil genetice – krvi?

  0
  0
 3. Tomas Kadlec
  31.3.2014 – 29 Adar B 5774 v 16:28 — Odpovědět

  Tedy, ne ze bych se zastaval uzkostliveho nahaneni krve, nebo se to tu na Shekelu alespon tak vyhrotilo, ale myslim, ze panu Forstovi ponekud krivdite pane Fabry. Vskutku jeden o voze a druhy o koze, z toho celeho sprezeni. Take…pokud se svet dostane do faze, tak jak o ni mluvite, kdy si vetsina bude myslet to co vy…stale tu bude, i kdyz mala, skupinka lidi, asi zavrhovana, ktera bude zit a na rtech bude mit – od avinu chai, am Jisrael chai. Doufam, ze budu zpivat s nimi, nebot to o cem mluvite bude peknej gulas, ve kterem budou lide zit. Nechtel bych v tom existovat. Chapu ze ho mate rad, ten gulas. Jen pochybuji o kvalite toho, cim se bude pomerovat zkutecnost. Asi kazdy sam sebou? To bude k nepreziti. Smile. Pokud bych nazval tu krev drzenim rodu, semene, neshledavam na tom nic spatneho. Proc se hadat. Pro me je dulezite, ze se podeli o ducha, proc by se meli delit o telo?

  0
  0
 4. 2.4.2014 – 2 Nisan 5774 v 16:40 — Odpovědět

  @Erich – dostáváte moje maily?

  Díky reakci..

  0
  0
 5. 3.4.2014 – 3 Nisan 5774 v 11:07 — Odpovědět

  Díky Erichu :)

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Julija a Berurija

Další článek

Zákaz rituálních porážek odvádí pozornost od týrání zvířat