Jedinkrát, kdy jsem na sobě nepocítil, že jsem svázán strachem z budoucnosti, bylo ve chvíli kdy, jsem konečně úspěšně dokončil školu a myslel si, že všude mě čekají s otevřenou náručí a konečně začnu vydělávat ty milióny – smile.

Smůla, až po odeslání deseti nebo dvaceti životopisů jsem pochopil, jak jsem naivní.

Přesto, že jsem celý život zevloval a přemýšlel jak se co nejvíce vyhnout práci, vždy když jsem byl zaměstnán, patřil jsem mezi lepší zaměstnance, pro které je důležitý výkon – horší to už bylo s mými vztahy na pracovišti, které jsem díky svým trefným nebo méně trefným (spíše trapným) poznámkám brzy spálil a těžko se napravovaly.

Vždy jsem doufal, že se dostanu nějak dál, ani ne tak platově, i když samozřejmě také, ale hlavně pozičně, nicméně zaměstnavatel vzhledem k tomu, že ve mně (ve většině případech) viděl obchodníka více jak schopného, nechtěl o posunu uvažovat a argumentoval to tím, že na manažerskou pozici nejsem připraven, možná ani schopen. Tímto způsobem jsem obešel pracovně několik zaměstnavatelů: obchodníky s cennými papíry (Afin Brookers, Cyrrus), banky (ČSOB a ČS), firmu s digitálním marketingem (Effectix) až jsem se rozhodl (jak velmi krásně píše o sobě Tomáš Flaška ve svém profilu zde na Shekelu) spoléhat více sám na sebe a věřit sám sobě.

Před dvěma lety jsem se pustil do založení JEWISH E-SHOP a i přesto, že jsem věděl, že to není jen investice do pronájmu toho TOP řešení shopu od Shoptetu, ale i mnoho dalších výdajů, dovolím si říct, že už po prvním půl roce jsme byli na 0,- a začali být pomalu ziskoví.

Stejně jako v ten den kdy jsem o Kosher E-Shopu (později zmíněný JEWISH E-SHOP) uvažoval, uplynuly dobré dva roky, než jsem překonal strach a zrealizoval ho. Stejně to bylo s AirMarketing.cz, dlouhou dobu ve mně vládl strach, nicméně když se podíváte, jak dlouho jsem měl koupenou tuto doménu, pochopíte, že myšlenky směřovaly tímto směrem. Co tím chci říct? Překonejte strach, důvěřujte sami sobě, riskujte!

Ježíš (a omlouvám se, že si ho beru takto nekošerně do úst), taky musel překonat strach z ukřižování. Možná proto, nás Bůh obdaroval strachem, abychom se ho vždy pokoušeli překonat?!.

Možná nejsem TOP manažer, možná nejsem ani průměrný manager, ale potkal jsem spousty jednatelů, šéfů firem, ředitelů, o kterých jsem si myslel, že na jejich místě bych byl lepší dokonce i já, a přesto jsem tu nabídku nikdy nedostal. V polovině tohoto měsíce budu otevírat svou první vlastní kancelář a mít první spolupracovníky.

Napište mi prosím do komentů, zda i Vy překonáváte strach?

Tento článek bych rád věnoval Zuzaně Č.

8 Komentářů

 1. 6.4.2015 – 17 Nisan 5775 v 11:20 — Odpovědět

  tak ja pracu nemam ani nie preto ze by v tej praci ak by som nebol invalid neboli prekazky prekonat strach ale…
  v zivote aj tak takym situaciam celim…trpim zavratmi a chronickymi bolestami hlavy, problemami sa sustredit a zajtra ma caka vylet so synom do nedalekeho mesta poprad vlakom…a jedno stretnutie…na prvy pohlad nic vazne, bezna vec, no pre ma "ano" musel som prekonat strach ako to dopadne, ci mi nebude zle, neurobim si hanbu, co ak v niecom zlyham nebudem schopny sa sustredit, odpovedat, odidem, co ak sklamem

  …ale rozhodol som sa ist :)

  7
  0
 2. 6.4.2015 – 17 Nisan 5775 v 11:46 — Odpovědět

  Víte Jozefe, mám také částečný invalidní důchod, sice krátce ale prokázanou nemoc cca 12 let, řeším to, jak herci, před každým setkáním si udělám nějaký obrázek své nálady a tak se celou dobu chovám a k tomu měním ještě nálady a emoce. Nejraději jsem sám, ale naučil jsem s tímhle polo hereckým umem projít dosavadních 37 let!

  Držím palce, ať Vaše setkání dopadne dobře!

  6
  0
 3. ahmed
  6.4.2015 – 17 Nisan 5775 v 20:44 — Odpovědět

  No já Davide nemusím momentálně překonávat strach, co se týče práce, i když jsem ho v svým "předmuslimském" období jak migrant dost toho zažil, takže vím, co to je – ale musím překonávat strach, co se týče z planovaného rozvodů, jak se zachovat, aby to bylo čistý, tedy tvojím jezykem košér a bez negativních elementů. To je vlastně jediný strach, který mě občas sužuje – strach ze samoty, to absolutně ne – je u mně vítana. A neodpustím si poznámku, že kdyby nebylo islamofóbuv, takže v mojím manželstvu by nebylo mluvy o rozvodu a proto, kritika islámů v médiich vůbec není tak neškodná, jak by se chtělo zdát . Tohle uvědomění nemám sám – poznám víc moslimov, kterým se rozbilo manželství na základě toho, co jejich manželky slyšeli v médiich i když dobře věděli, že se to nedálo vztahovat na jejich partnerů, kteří konvertovali k islámů.

  0
  0
  • 6.4.2015 – 17 Nisan 5775 v 23:35 — Odpovědět

   Držím palce Ahmede ať všechno dobře dopadne..

   0
   0
 4. 7.4.2015 – 18 Nisan 5775 v 18:12 — Odpovědět

  Pokud by se se mnou manželka chtěla rozvést ne kvůli tomu jaký jsem, ale kvůli tomu, co si přečetla v novinách jaký bych mohl být, tak bych vůbec nelitoval že ode mě odešla.

  5
  0
 5. dada
  8.4.2015 – 19 Nisan 5775 v 07:55 — Odpovědět

  Jozefe, tak jak dopadl výlet, vše OK?

  1
  0
 6. 8.4.2015 – 19 Nisan 5775 v 23:22 — Odpovědět

  zdravim dadka, dakujem za opytanie… v poprade som vypil 3 kavy, jeden jontovy napoj + pivo :) … a chvalabohu zvladli sme to, syn sa na detskom interierovom ihrisku vyhral, vybehal a zazelal si aby sme sa tam este vratili, lebo sa super zabavil …
  vse vzhladom k situaci a okolnostiam ok…a spal som sladko

  1
  0
  • dada
   9.4.2015 – 20 Nisan 5775 v 12:42 — Odpovědět

   tak to je fajn :-)!

   2
   0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Francouzi shánějí knihy o islámu

Další článek

Interview s Martinem Vinšem