Zdroj: Shekel

Je to ten nejkrásnější pocit, protože nikoho nikdy nebude milovat tolik jako sám sebe. Prosím neber jako to, že bys ses nedokázal obětovat. Ale oběť není láska! Je to pouze projev lásky.

Problém „sebezahledění“ je v tom, že se domníváme, že známe smysl života, ale problém našeho smyslu je ten, že každý ten smysl má někde jinde. Víte, abyste své „sebezahladění“ mohli lépe rozvinout, potřebujete najít „sebezahladění“ ostatních, sledujte v dětství své rodiče, sledujte své přátele, Ty masochisti i své nepřátele, své známé, gestikulace a pohyby a zjistíte, že každý má sebelásku jinde. Nesuďte podle toho, jestli Vám přijde správná nebo ne?! Hledejte s nimi, hlavně s těmi přáteli, smysl života. Ne slovy, ale tím že jim se vnuknute do myšlenky. Některé se Vám budou líbit více, z některých se poblijete.

Z nich pak všech utvořte hlavní svoji myšlenku, to bude binární přání, bude čisté k Vašemu Bohu. Není podstatné zda k jiným Bohům – třeba tomu druhému – bude zase upřímná myšlenka Vašeho souseda –ale máte spočítané nekonečno.

Moje myšlenka je, že jsem 01. A můžou klidně jezdit popelářským vozem.

Jaká je Vaše myšlenka?

Autor: David Fábry

4 Komentářů

 1. danny
  9.4.2014 – 9 Nisan 5774 v 12:59 — Odpovědět

  ak berieme,e laska je vztahova funkcia,suhlas,ak je aj citovo zafarbeny Stav,tak aj obet je laska.smile.

  0
  0
 2. josh
  10.4.2014 – 10 Nisan 5774 v 17:21 — Odpovědět

  zdravim…no da sa takto zorientovat v tom chaose /chet/ myslienok a niekde sa posunut…chodim par tyzdnov k psychologovi, vsimam si jeho prejav, gestilkulaciu, podvedome reakcie, prerieknutia a pod…no a prave vcera vecer mi vysla prave komplet 8 :-) aj som si to zapisal s tym, ze ku kazdemu cislu som priradil udalost s “binarnou” hodnotou. Udalosti pribudali kazdym sedenim…8 nam dava znova ten chaos a zivot…

  zatial sme tu dalej neviem :-)

  0
  0
 3. 10.4.2014 – 10 Nisan 5774 v 20:06 — Odpovědět

  @Danny: Láska je vztahová fce i zabarvení, nedá se říci, co je více co je méně, protože každý z nás má hozenou lásku jinde.

  Ale oběť je v každém případě pouze projevem lásky, protože nikdy bychom v rámci sebelásky nepoškodili sami sebe, na to se přece máme všichni moc rádi..

  0
  0
 4. danny
  11.4.2014 – 11 Nisan 5774 v 05:45 — Odpovědět

  Davide presne tak,ako svetlo su castice i vlnenie.smileK otazke kvalitnej sebelásky taky tak,ale spoznal (síce minimum),,ultra altruistov ktorí by tvrdili opak.smileale o tom je život.pozdrav
  Joshi po prečítani sa mi zda,že psycholog chodí ku vám.smile

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Člověk mezi prostorem Země a Nebes

Další článek

Jom ha-šoa - Den vzpomínání na oběti holocaustu 2014