Zdroj: Shekel

ČSSD je lidovou stranou, nebo aspoň se tak tváří a pak se tomu říká populismus. Ale jaká je skutečně?Ta odpověď je více než jednoduchá. Semtam některý z jejích pohlavárů vypustí z úst něco tak rychle, že se ostatní oranžoví bratři nestačí divit. Připomenu již legendární výrok o parazitujících živnostnících z úst pana Mládka. Ono se říká: co na srdci to na jazyku. Takže živnostníky ČSSD zrovna v lásce nemá, to je ale již stará známá pravda.

Před pár dny večer v ČT běžela reportáž o stavbě dálnic a o tom, jak poslanci schválili vyšší výkupní ceny pozemků, aby lidé ochotněji prodávali a stavba dálnic se pohnula. A jak to zdůvodnil premiér Sobotka? Myslíte, že mu jde také o lidi a o to, že by za své pozemky dostali spravedlivou cenu? V současnosti totiž výkupy pozemků váznou často na tom, že lidé nejsou spokojeni s nabízenou cenou. Tady se přeci nebavíme o nějakých dávných nepřátelích ČSSD jako jsou buržousti, venkovští velkostatkáři či půdní spekulanti. Tady jde o desítky a stovky majitelů drobných políček, kteří na nich často i sami hospodaří.

Takže myslíte si, že nám pan premiér zdůvodnil vyšší výkupní cenu pozemků spravedlivou cenou pro tyto vlastníky? Omyl. Pan premiér nám sdělil: “Tady jsou stovky vlastníků půdy a my nechceme jít cestou soudních sporů, to je na roky.” Rozumím tomu tak, že kdyby soudy byly rychlejší, tak se to vyvlastní a basta. Prostě co na srdci to na jazyku. O ty lidi a spravedlnost přeci vůbec nejde.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Jidášův polibek

Další článek

Francouzští židé plánují vystěhování