Zdroj: islam.de

V  noci z 24. na 25.března 2014, zemřel ve věku 96 let, křesťanský teolog a náboženský filozof, Prof. Dr.Eugen Biser. Rodák z Badenu  napsal kolem 150 knih,  které byly přeloženy do mnoha jazyků. Eugen Biser vyučoval od roku 1965 do roku 1969 na Passovskej univerzitě, od  roku 1974 do roku 1986 na LMU (Ludwig-Maxmilians-Universität München) . Na mnichovské univerzitě založil studijní program pro seniory a pořádal tam až do roku 2007 přednášky.

V roce 2002 přivedl k životu po něm pojmenovanou Nadaci Eugena Bisera (Eugen-Biser-Stiftung), která publikovala, např. na  podzim roku 2013 „Lexikon dialogu“. Jde o “základní pojmy  křesťanství a islámu.”

Práce publikovaná v nakladatelství Herder-Verlag, byla  vypracována křesťanskými a muslimskými teology. Autoři v něm vysvětlují základní pojmy  jejich náboženství, kladou je vedle sebe a dílo uvádějí jako „Pozváni k lepšímu pochopení sebe sama a druhé.” Na „křtu“ knihy v loňském roce v Mnichově, byl přítomen předseda Ústřední rady muslimů, Aiman Mazyek;  knižní prezentaci v Berlíně ocenil prezident  Německého spolkového snemu, Norbert Lammert , laudatem na “Lexikon  dialógu“.

V Německém spolkovém sněmu  mluvili muslimové s Omidem Noiriporem, o Prof.Eugenovi Biserovi. Poslanec Omid Nouripour z parlamentní politické strany  Spojenectví 90/Zelení (Bündnis 90/Die Grünen), se přihlásil k islámu. Řekl: “Eugen Biser byl zakladatelem dialogu, který chtěl porozumět  vždy více,  než jen to, co je zřejmé. Jeho osobnost a jeho pečlivý  způsob mezikulturního dialogu, budou postrádat také muslimové“.

Volker-Taher Neef, Berlin

Přeložil: Ahmed

Zdroj: islam.de

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

mBank – Vaše banka

Další článek

Zakážeme dětem nezdravé automaty, ale co dál?