Zdroj: novinky.cz

Denně se dozvídáme jak pan ministr Babiš ušetřil miliony tu a jinde zase tamhle. Ale o to jde?

Bombastické zprávy hlavně na stránkách deníků pana ministra financí nám hlásí, že našel několik desítek nevybalených notebooků, nebo že Ústavní soud si chtěl pořídit dvě auta za celkem 6 milionů, což mu zatrhl, nebo že na úrocích z banky dostala republika 50 milionů. Všechny tyto úspory jsou jistě chvályhodné, ale problém naší zadlužené země to neřeší.

Vláda a ministr financí tu jsou od toho, aby řešili problémy v řádech miliard a nezabývali se prkotinami v řádu milionů (tisíckrát méně). Na to tu je aparát úředníků a nad nimi nějaký vedoucí a nad ním nějaký náměstek. Pokud vedoucí zjistí pochybení u svých úředníků, má z toho vyvodit důsledky. Pokud nevyvodí, pak náměstek má zrušit vedoucího včetně celého jeho oddělení. A pokud nenastane ani to, pak je třeba vyměnit náměstka. Ale v žádném případě se nemůže jednotlivostmi zabývat ministr. To by nedělal nic jiného a stejně by všechno nepodchytil.

Ale pokud nám toto teď předvádí pan ministr financí, tak to určitě je špatně a určitě to nemá nic společného s rčením, že stát se má řídit jako firma. A to on dle mě moc dobře ví.

Narazil. Narazil na rozdavačnou politiku svého koaličního partnera ČSSD, kterou financování nikdy netrápilo. Narazil na své předvolební sliby že lepším výběrem daní se problémy vyřeší. Zatím se neřeší nic. Narazil s tvrzením, že se ročně u nás rozkradou desítky miliard a když se tomu utne tipec, bude po problémech. Tipec zatím státní zastupitelství a policie utíná na všech frontách a jediným důsledkem jsou paralyzovaná zastupitelstva na všech úrovních, která se bojí rozhodovat, a tím pádem stop investičním akcím.

To vše pan ministr vidí a řešení nenabízí a zjevně ani nabídnout nemůže. Kde jsou ty předvolební televizní řeči o tom že schodek rozpočtu musí být kolem 50 miliard a nechápe proč se bavíme o tom, jestli 115 nebo 118? Pan ministr prostě narazil na tvrdou realitu a neví jak dál.

A tak vypouští do médií své totální úspěchy v podobě snížení nákupní ceny kancelářského papíru pro ministerstvo. Ale je to jen pro uspokojení davu a pro odvedení pozornosti jinam, než kam patří. To se sice pěkně čte, ale patří to spíše do interních zpráv kontrolních orgánů jednotlivých ministerstev. První výročí po volbách se blíží a já chci vidět výsledky v podobě plnění předvolebních slibů. Já chci vidět, že republika vzkvétá a přitom se nezadlužuje. Mně nezajímá, jestli uklízecí firma brala za hodinu 600 místo běžných 400. A jestli tohle skutečně zajímá pana ministra, tak by měl spíše jít dělat toho referenta, který je za takovéto věci odpovědný.

Autor: Tomáš Flaška

1 Komentář

  1. woodoo
    27.6.2014 – 29 Sivan 5774 v 19:36 — Odpovědět

    Důležité je pohlídat si žlutokvětou brukev řepku olejku, toť pravý smysl konání. “O)

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Karol Sidon - odstoupil

Další článek

Unesení Izraelští studenti byli zavražděni