Zdroj: Archiv

Islámští radikálové vyhlásili na pomezí Iráku a Sýrie nový stát, tzv. Chalífát. A zároveň zveřejnili mapu, jak si představují jeho budoucí podobu a velikost. Ukrojí kus Ruska i Ukrajiny, samozřejmě zahrne Balkán a bude k němu patřit i Španělsko. Ťukáte si na čelo a smějete se? Kdo by si před 50 lety pomyslel že v Londýně vzniknou oblasti kde bude platit právo Šaríja?

K nově vzniklému státu a především k jeho zakladatelům se vyjádřili i významní islámští učenci. Žádný muslim prý nemá povinnost být k samozvanému chalífovi – tak se označil současný nejvyšší představitel “nového” státu – loajální. Jeho organizaci IS mnozí z nich označují za nemuslimskou, protože při jejich akcích umírají muslimové.

 

A teď si tu poslední větu přečtěte znova. Kdyby umíral kdokoliv jiný, jenom ne muslimové, tak by ta organizace byla muslimská, tedy v pořádku? Není tu nic o tom, že organizace není muslimská proto, že zbytečně a nespravedlivě umírají lidé. Nic tu není dokonce ani o tom, že je špatně že vůbec umírají lidé. Je to jenom o tom, že špatně je, že umírají muslimové. A to neříkají nějací fanatičtí teroristi ale uznávaní učenci islámu.

Myslím že tady je názorně vidět, že ti teroristé vědí z jakého učení vycházejí.

Autor: Tomáš Flaška

 

1 Komentář

 1. Erich
  3.7.2014 – 5 Tammuz 5774 v 15:20 — Odpovědět

  Tohle se Vám bude líbit, také se tam zmiňují a nešanují civilisté. Otázka zní, je to tak v pořádku?:

  http://www.israelnationalnews.com/Blogs/Message.aspx/5906#.U7SSovnUY-V

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

BÍLÉ RŮŽE PROTI RASIZMU

Další článek

Poslední hovor zavražděných židovských studentů