Zdroj: telegraph.co.uk

Hessy Taft je na první pohled vzdálená všem představám o nordickém vzhledu, který byl nacisty tak velice prosazován v období Hitlerovského Německa a druhé světové války. Má tmavé vlasy, tmavé oči a její rodina je Židovského původu.

Přesto je její příběh pro naši komunitu neuvěřitelný a překvapivý!

Právě ona se totiž ve svých šesti měsících života stala vzorem pro nacistický ideál árijského dítěte.

„Teď už se tomu mohu jen smát,“ řekla nyní 80 letá Hessy Taft. Snímek vznikl v roce 1935, matka Hessy Taft, Pauline Levinsons, tehdy při útoku na židovské obyvatelstvo v Berlíně ukryla dceru u známého fotografa, který ji nafotil. O pár měsíců později byla Pauline šokována, když uviděla svoji dceru na stránkách německého magazínu. Okamžitě se spojila s fotografem, který jí vysvětlil, že věděl o jejich židovském původu a aby ochránil jejich identitu, poskytl fotku Hessy jakožto dokonalý typ árijského dítěte, čímž zabezpečil rodině ochranu.

Taft navštívila Izraelský památník obětem holokaustu Jad Vašem a zapózovala se stránkou z nacistického magazínu, ve kterém se její tvář objevila.

Autor: redakce Shekel.cz

2 Komentářů

 1. dada
  5.7.2014 – 7 Tammuz 5774 v 09:50 — Odpovědět

  Ve čtvrteční MF DNES je o tom taky článeček, s doplňujícími informacemi, ta fotka vyhrála dokonce fotografickou soutěž o nejkrásnější árijské dítě, údajně ji vybral sám Goebbels :-)))
  Pak je tam ještě podobný fór: fotka modrookého svobodníka wehrmachtu s přilbou na hlavě, polovičního Žida Goldberga, kterou si nacističtí odborníci na rasismus vybrali ke své propagandě a na plakátech pak vyvěšovali jako vzor ideálního německého vojáka :-)))

  0
  0
 2. 5.7.2014 – 7 Tammuz 5774 v 15:26 — Odpovědět

  ad 1:

  Ano, o tom jsem také slyšel, dokonce je o tom myslím na youtube volně dokument :-)

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Meditace o smrti

Další článek

Šábesové interview s Michaelou Marksovou