Zdroj: vlajky-statu.cz

Nová irácká vláda, kterou na svém včerejším zasedání schválil irácký parlament, má podle amerického ministra zahraničí Johna Kerryho potenciál sjednotit všechny irácké komunity “do silného Iráku a zajistit jim budoucnost, kterou si všichni Iráčené zaslouží.”

Jak informuje agentura Reuters, Kerry považuje výměnu iráckého vedení za “velký milník”. Zmínil se i o telefonátu , který proběhl mezi americkým prezidentem Barackem Obamou a novým iráckým premiérem Hajdarem Abádím. Obama v něm Abádímu znovu přislíbil pomoc v boji s Islámským státem a Abádí se zavázel ke spolupráci s iráckými komunitami i mezinárodnímu partnery v boji proti společnému nepříteli.

Složení nové vlády pod vedením premiéra Haidara Abádího bylo parlamentem schváleno včera poměrem hlasování 177:112.  K premiérově vítězství přispěla podpora kurdských poslanců, ovlivněných Abádího sliby o řešení otázce autonomie kurdských oblastí.

Abádího předchůdce Núrí Málikí má v nové vládě funkci viceprezidenta.

Autor: redakce Shekel.cz

2 Komentářů

 1. plan9
  9.9.2014 – 14 Elul 5774 v 11:31 — Odpovědět

  jestli ono by nebyvalo bylo jednodussi tam nechat sice hajzla sadama husajna, ktery
  ale drzel radikalni islam u huby.
  totez kadafi a assad.

  0
  0
 2. Dominik Stodůlka
  10.9.2014 – 15 Elul 5774 v 17:28 — Odpovědět

  ad 1) Zejména v případě Assada musím souhlasit. Assad podporoval náboženskou toleranci a přistupoval vstřícně k náboženským menšinám (on sám je příslušník náboženské menšiny alávitů) a byl a dodnes je oblíbený u syrských křesťanů i umírněných muslimů.

  Samozřejmě, lze mu leccos vyčítat, nicméně s některými lidmi to zjevně nejde po dobrém. Každopádně pokusit se ho svrhnout tak, že podpořím fanatické sunnitské radikály, je asi to nejhorší možné řešení.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Židé na Žatecku

Další článek

Luďo, Jindro, Petro, Lado, Frede, Sylvo, Dášo, Vinci, Lukáši .. zkrátka přátelé