Zdroj: novinky.cz

Komunální volby nám potvrdily trend posledních let. Odklon od tradičních stran a příklon k novým uskupením, o nichž často ani netušíme co vlastně chtějí. Ale hlavní je nepodpořit staré známé značky, tím myslím strany, nikoliv tváře.

Co z toho plyne? Koalice na radnicích většinou již nebudou dvoustranné, ale třístranné, případně ještě vícepočetné. O akčnosti a schopnosti rychle rozhodovat takových koalic si můžeme nechat jen zdát. Připočteme-li k tomu strach vedení  radnic z nějakého chybného rozhodnutí, protože by hned zasáhla policie, jak to vidíme již několik let, tak je rozvoj většiny našich měst a obcí asi na dlouhou dobu pozastaven. Ostatně to udání na policii asi bude padat dost často, protože nespokojenců bude na radnicích dost a dost.

K tomu mě docela rozesmál výrok šéfa pirátské strany v Praze, kde Piráti nečekaně získali 4 hlasy: Strana odmítá vstoupit do Rady města a nepodpoří v žádném případě ODS, ČSSD a KSČM. Jakoby ti komunisti byli zlo nejmenší. Bohužel si to již myslí příliš mnoho lidí. Ale když Piráti nechtějí jít do Rady, tak proč šli vůbec do voleb? Přeci když mám nečekaně dobrý volební výsledek, tak v Radě bych svůj program mohl zúročit mnohem víc, než jen v opozici. Jsou jen dvě možnosti, buď s tím nepočítali a prostě nejsou schopni převzít jakoukoliv odpovědnost, nemají na to, anebo šli do voleb již od začátku jen s cílem jít škodit z opozice. Vyberte si sami co je menší zlo.

A tak jak pořád jen vzhlížíme na západ od našich hranic a závidíme tamějším lidem jejich platy, tak zapomínáme na jednu věc. Být politikem tam není ostudou. Zavedená politická strana je dobrá značka, ale především čitelná a vím co od ní mohu očekávat. My si takto škodíme sami, když volíme někoho jen podle toho, že má líbivého ministra v čele, který ale jen mele prázdnou slámu. A příklad Pirátů ukazuje, že nové politické značky to taky nevytrhnou.

Autor: Tomáš Flaška

Poznámka redakce: Volit má smysl! Výrok DIVADLA DEMAGO: S naším vítězem ústeckejch voleb cestou do Ústí. Je skromnej jako papež; jede s náma rozvrzanou dodávkou, ačkoliv by mohl neprůstřelným Achamobilem..

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

​Židovská komunita v americkém Pittsburghu uražena cizrnovou kaší

Další článek

Bronislav Ostřanský: Atlas muslimských strašáků aneb Vybrané kapitoly z „mediálního islámu“