Zdroj: amnesty.cz

Dobrý den,

jménem celého týmu Amnesty International bych Vás ráda přizvala k letošnímu ročníku akce Maraton psaní dopisů, která se bude konat 10. – 21. prosince.

Maraton psaní dopisů je největší světová akce na podporu lidí, kterým se děje bezpráví. Vloni jsme po celém světě napsali téměř 2,4 miliony dopisů, které poté opravdu měnily lidské životy. Věříme, že letos budeme ještě úspěšnější – i díky Vám!

Princip je jednoduchý – každý může ve svém nejbližším okolí uspořádat akci, v rámci níž se dopisy budou psát. Může jít o kavárnu, knihovnu, školu, volnočasový klub či oddíl, kostel…Jakékoli místo, kde se lidé budou ochotni sejít a napsat pár dopisů. Možné je uspořádat i neveřejnou akci v kruhu přátel či rodiny. K organizaci Vašeho „Maratonu“ Vám rádi poskytneme veškeré potřebné materiály. Více informací najdete na webových stránkách www.amnesty.cz/maraton, kde se můžete i nezávazně registrovat. Je pro nás velmi cenné o různých plánovaných akcích – byť malých a neveřejných – předem vědět, protože Maraton psaní dopisů tím získává ještě větší význam a publicitu.

„Jsem zavalen lavinou dopisů a pohlednic vyjadřujících mi solidaritu a soucit…v každém jsou patrné národní rysy těch, kteří je píší. Kolem Nového roku jsme měli dva dny odpočinku. Tehdy jsem četl stovky dopisů a pohlednic…mohu upřímně říci, že jsem nevynechal jediný. Cítil jsem takovou vlnu podpory a účasti, která z nich vycházela…byl to nepopsatelný Nový rok.“

Ales Běljackij, běloruský disident, reagoval na akci Maraton psaní dopisů v roce 2013 z vězení. Letos byl propuštěn na svobodu více než rok před vypršením trestu a za podporu děkoval příznivcům Amnesty International i při své návštěvě v Praze.

Předem Vám děkujeme za zvážení spolupráce na letošním Maratonu psaní dopisů a přejeme hezký zbytek dne!

S pozdravem

Gabriela Bártová

Koordinátorka Maratonu psaní dopisů

PŘIPOJTE SE K MARATONU

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Nový politik ve starých šlépějích

Další článek

Saúdská Arábie trestá nepřátele USA