Zdroj: idnes.cz

Tak už je to definitivní. Poslanecká sněmovna nám v prvním čtení schválila rozpočet na příští rok se schodkem 100 miliard korun.

Vláda se přitom chlubí, jak je vlastně dobrá, protože proti letošku ten schodek klesne o 12 miliard. A pan ministr financí se dokonce nechal slyšet, že do tří let by měl být rozpočet vyrovnaný. Boha jeho, to si fakt už do těch úst vůbec nevidí?

Na svém Twitteru 20.02.2013 zveřejnil: “Kdyby se v této zemi pořádně vybraly daně, přibude 90 miliard, k tomu se rozkrade přes 100 miliard. Takže máme o 200 miliard míň každý rok.”

Pro jistotu jsem si udělal Printscreen kdyby “omylem” tento jeho výrok z jeho stránek zmizel.

 

Doporučuji se dále v archivu ČT podívat na otázky Václava Moravce z 22.12.2013, kde vystupoval. Několik citátů:

Já nedokážu takhle lhát a vymývat občanům mozky jako to dělají politici. …. Já jsem šel do politiky pro to, abych zabránil destrukci tohoto státu….Tenhle stát za 15 let zbankrotuje a přijdou věřitelé a skončíme jako v Řecku….My debatujeme v parlamentu o rozpočtu a nikdo se nezamyslí nad tím, že tenhle stát plánuje každý rok ztrátu….Já chci snižovat saldo, my chceme šetřit….Oni (politici) plánují každý rok schodek 100 miliard…”

A co se změnilo? Chudák pan Babiš se před rokem rozčiloval, jak politici plánují každý rok schodek 100 miliard. Dnes se pan hrdinný politik Babiš chvástá jak je dobrý, že schodek bude jen 100 miliard. 200 miliard se asi nenašlo, když ten schodek zůstává stejný a to měla vláda dobrý rok čas na to, aby připravila potřebné zákony a provedla potřebná opatření.

A dnes nám p. Babiš tvrdí že za tři roky bude rozpočet vyrovnaný. A já se jen divím kolik lidí ty lži ještě baští.

Autor: Tomáš Flaška

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Útok Cenovky na mešitu

Další článek

Připojte se k Maratonu psaní dopisů